Co to jest lecznicza marihuana?

Co to jest lecznicza marihuana?

Co to jest lecznicza marihuana? Marihuana lecznicza działa przeciwlękowo, przeciwzapalnie, uspokajająco, tonizująco, jak i także przeciwbólowo. Z jednej strony marihuana psychicznie uzależnia (nie fizycznie), a z drugiej strony działanie leczniczej marihuany pomóc może w leczeniu naprawdę wielu chorób. Jakie dokładnie właściwości posiada marihuana lecznicza? Gdzie możemy ją zakupić? Jaka jest jej cena? Za chwilę wszystkiego się dowiemy.

Czym jest marihuana lecznicza?

Marihuana lecznicza jest zwykłą marihuaną, która jest stosowana w celu leczenia chorób czy też zminimalizowania ich chorób. Marihuana lecznicza w przeciwieństwie do takiej, którą można kupić na mieście zawiera ilość odpowiednią kannabinoidów. Nie musimy się obawiać o jej skład. Jest w stu procentach bezpieczny.

W żadnym wypadku nie zawiera nawozów, domieszek czy też trujących substancji. Powstaje w warunkach sterylnych pod kontrolą ścisłą w laboratorium.
Marihuana lecznicza w naszym kraju jest sprzedawana jako lek recepturowy. Oznacza to, że farmaceuta jest odpowiedzialny za przygotowanie preparatu w oparciu o rozpisaną receptę przez lekarza.

Gdzie kupić marihuanę leczniczą?

Musimy mieć świadomość, że marihuana lecznicza w naszym kraju jest legalna od 1 listopada 2017 roku. Jednak nie z tą datą trafiła ona do aptek. Receptę nam na marihuanę wypisać może każdy lekarz, ale obecnie wciąż mało medyków ma doświadczenie w leczeniu marihuaną.

Wiemy już, że marihuana medyczna jest u nas sprzedawana jako recepturowy lek. Farmaceuta przygotowuje preparat w oparciu o receptę, która jest wypisana przez lekarza.

Ile kosztuje oraz jak działa marihuana lecznicza?

Marihuana medyczna kosztuje obecnie 65 złotych za jeden gram. Szacuje się, że kuracja miesięczna kosztować może między tysiąc, a dwa tysiące złotych. Obecna cena jednak może być mniejsza, gdy trafi do naszych aptek z Danii (obecnie jest ona sprowadzana z Kanady).
Marihuana lecznicza hamuje wiele reakcji, które zachodzą w naszym organizmie.

Dowiedziono, że marihuana po pierwsze łagodzi receptorowe bóle niezwiązane z nowotworową chorobą, a po drugie bóle neuropatyczne. Jej przeciwbólowe działanie jest porównywane do działania leków z drugiego stopnia analgetycznej drabiny, do której są zaliczane takowe substancje jak tramadol czy też kodeina.


Dzięki leczniczej marihuanie jest możliwe ograniczenie podawania opidoidów w sporych dawkach. W przypadku neuropatycznego bólu marihuana lecznica ustępuje co prawda najskuteczniejszych lekom trójpierścieniowym przeciwdepresyjnym, ale jej skuteczność porównywana jest do samego poziomu gabapentyny.

Postacie marihuany leczniczej

Marihuana lecznicza jest dostępna w przeróżnych formach. Bardzo popularne są czopki oraz tabletki. Formy te są formami idealnymi dla osób dorosłych. Dla pacjentów nieco młodszych świetnie się sprawdza olejek. Najpopularniejszy jest jednak susz. Jak go przyjmować? Oczywiście do przyjmowaniu suszu służy chyba najbardziej najskuteczniejszy w leczeniu waporyzator.

Czym jest waporyzator? Jest to urządzenie, które podgrzewa susz do bardzo wysokiej temperatury. Temperatura ta wynosi około dwudziestu stopni Celsjusza. W ten sposób idealnie się nadaje do inhalacji.

W jakich przykład marihuana lecznicza może pomóc?

Wciąż wiele osób ma wątpliwości co do stosowania marihuany. Niektóre osoby są nawet zdania, że na nic nie pomaga. Osoby w ten sposób myślące muszą mieć świadomość, że są w błędzie. Marihuana jest idealna na wiele chorób oraz schorzeń. Co to za dolegliwości? Na pewno jest to padaczka oporna na leki oraz stwardnienie rozsiane.

Poza tym nie możemy zapomnieć o bólach nowotworowych, przewlekłych bólach neuropatycznych, jaskrze, chorobie Parkinsona, chorobie Alzheimera czy też anoreksji. Kolejne choroby i dolegliwości, na które z pewnością pomoże nam marihuana lecznicza to AIDS, choroby zapalne jelit, żółtaczka typu C, zespół stresu pourazowego, choroba Leśniowskiego-Crohna czy też zespół Tourette’a.

Co to jest lecznicza marihuana?
Co to jest lecznicza marihuana?

Na sam koniec odpowiedzmy sobie na pytanie czy marihuana lecznicza jest w stanie nas uzależnić? Tak naprawdę to marihuana lecznicza działa bardzo podobnie do marihuany zwykłej. Nadużywanie jej prowadzić może do awolucyjnego zespołu, a więc stanu, w którym człowiek się staje bezwolny. Z tejże samej rośliny jest produkowany haszysz, a więc jest to już twardy narkotyk.

Zaś z drugiej strony jeśli lecznicza marihuana jest przyjmowana w celach terapeutycznych, a nie w rekreacyjnych celach, to stosunek do przyjmowanej substancji w ten sposób znacząco może zmniejszyć samo ryzyko uzależnienia. Jak widać na powyższym obrazku naprawdę nie ma co się obawiać.

Jeśli wzmagamy się z opisanymi powyżej chorobami to naprawdę warto porozmawiać ze swoim lekarzem nad korzyściami płynącymi z tego rozwiązania. Porozmawiajmy na ten temat i miejmy pełne rozwiązanie. Na pewno będzie zadowoleni z efektów. Co najważniejsze efekty są zauważalne bardzo szybko. Nie trzeba na nie czekać wiele tygodni czy też wiele miesięcy. Nie męczmy się dłużej i zawalczymy o powrót do normalności.

angielski francuski niemiecki hiszpański

Author: futura12