Ekspres automatyczny Saeco Lirika Plus – pyszne espresso, capuccino, latte

Ekspres automatyczny Saeco Lirika Plus - pyszne espresso, capuccino, latte

Ekspres automatyczny Saeco Lirika Plus – pyszne espresso, capuccino, latte. Niezrównany aromat i smak porannej kawy zapewnia ekspres automatyczny Saeco Lirika Plus z wyjątkową możliwością regulacji jakości mielenia. Możliwość wcześniejszego zmielenia kawy przed zaparzeniem, uzyskiwany jest dzięki Saeco Aroma. System, ujawnia pełny smak bukietu kawy, tworząc tym samym najdoskonalszy nastrój i radość ducha na cały dzień.

Maksymalny komfort i wygodę obsługi ekspresu do kawy Saeco Lirika gwarantuje programowalny przyciskowy interfejs z trójkolorowym wyświetlaczem dialogowym i wyjątkową możliwością regulacji jasności.

Ekspres automatyczny Saeco Lirika Plus

W ekspresie automatycznym Saeco Lirika Plus możliwe jest przygotowanie nie tylko czarnej kawy, ale także Latte i capuccino za pomocą odpowiedniej funkcji i unikalnego systemu Rapid Steam. Zapewnia on szybkie wytwarzanie pary do ubijania mlecznej pianki, a istnienie odpowiedniej kontroli pozwoli uwzględnić indywidualne życzenia. Producent Saeco uwzględnił podczas projektowania urządzenia wielbicieli kawy latte, która podawana jest w wysokich szklankach. Dlatego w taki sposób umiejscowiono wylewkę, aby swobodnie wykorzystywać szklanki do 14 cm wysokości.

Możliwości automatycznego ekspresu do kawy  

Główne zalety tego modelu to wbudowany młynek do kawy z możliwością ustawienia stopnia zmielenia, a także wygodny panel sterujący, który pozwala na regulację żądanej mocy, temperatury oraz objętości kawy. Philips Saeco Lirika Plus przygotowuje prawdziwe Americano i espresso w trybie w pełni automatycznym, ale spienianie mleka odbywa się już w trybie półautomatycznym. Warto zauważyć, że w jednym cyklu można przygotować dwie filiżanki kawy. Warto również zwrócić uwagę na to, że urządzenie może wykorzystywać wyłącznie ziarna kawy, nie przewidziano możliwości załadunku już zmielonego produktu.

Kawa, którą kochają wszyscy

Ekspres do kawy Lirika jest poszukiwany przez wszystkich, którzy lubią rano napić się mocnej, gorącej czarnej kawy, a po obiedzie słabej kawy ze spienionym mlekiem. Ekspres Philips Saeco Lirika Plus umożliwia przyrządzanie napojów, które uwielbiają wszyscy. Wystarczy wybrać moc porcji, jej temperaturę a zawartość filiżanki będzie idealna.

Wyświetlacz

Ekspres do kawy Philips Saeco Lirika Plus ma oryginalny wyświetlacz z łatwym do zrozumienia interfejsem. Można zaparzyć kawę, nawet, jeśli pierwszy raz w życiu ktoś zobaczył takie urządzenie. Czerwonym światłem informuje o procesach i działaniach, żółtym światłem ostrzega, a zielonym pozwala rozpocząć przyrządzenie kawy.

Panel sterowania składa się z elektrycznego wyświetlacza i sześciu przycisków, za pomocą, których można wybrać rodzaj kawy, jej moc. Pozostałe przyciski służą do spieniania mleka, nalewania gorącej wody i sterowania oprogramowaniem. Oznacza to, że można wybrać kawę o niskiej, średniej lub wysokiej mocy.

Zbiorniki ekspresu do kawy

Kupując Lirika Plus można zostać prawdziwym baristą. Automatyczny ekspres do kawy jest łatwy w obsłudze i nadaje się do przygotowania pysznej i aromatycznej kawy w biurze, małej kawiarni lub w domu. Urządzenie wyposażone jest we wbudowany młynek do kawy, posiada dwa zbiorniki, pierwszy o pojemności 2,5 litra na wodę, natomiast do przechowywania ziaren kawy jest drugi pojemnik o pojemności 500 g.

Dozowanie kawy

Charakterystyczną cechą tego modelu jest możliwość regulacji wysokości dozownika kawy w zależności od wielkości filiżanki. Dbanie o ekspres do kawy jest niezwykle proste, jednostkę wewnętrzną można łatwo wyjąć z boku i umyć ciepłą wodą. Saeco Lirika Plus to idealny ekspres dla miłośników kawy, ponieważ umożliwia obsługę firmy, jest przystosowany do zaparzenia do 30 filiżanek kawy dziennie. Automatyczny ekspres do kawy posiada możliwość ustawiania grubości mielenia ziaren kawy a także trzy stopnie mocy, parzonej kawy. Urządzenie ma dodatkowy element wyposażenia to znaczy cappuccinatore, które odpowiada za oczekiwaną temperaturę spienianego mleka, oraz jego teksturę a także konsystencję.

Jak dbać o ekspres automatyczny Saeco Lirika Plus?

Zabiegi czyszczenia ekspresu do kawy nie wymagają wiele czasu, należy wyrzucić nagromadzone fusy, uzupełnić kawę w ziarnkach oraz wodę w zbiorniku. Jeżeli użytkownik zapomni o tych czynność, urządzenie przekaże konieczność ich wykonania na wyświetlaczu. Jeżeli nadejdzie czas odkamieniania urządzenia, również na wyświetlaczu pojawi się stosowny komunikat.  

Zalety ekspresu automatycznego Saeco Lirika Plus

Warto zwrócić uwagę na następujące zalety urządzenia:

  • Ekspres automatyczny Saeco Lirika Plus - pyszne espresso, capuccino, latte
    Ekspres automatyczny Saeco Lirika Plus – pyszne espresso, capuccino, latte

    Kompaktowe wymiary (waga: 7 kg, szerokość: 21 cm, wysokość 38). Model ma prawie takie same wymiary jak większość domowych ekspresów do kawy.

  • Wystarczająco wysoka wydajność. Moc ekspresu to 1850 W.
  • Powiększone zbiorniki na wodę i ziarna kawę. Pozwala to na przygotowanie więcej niż 6 filiżanek kawy bez dodawania wody lub kawy do pojemników.
  • Można zrobić 2 espresso lub latte w tym samym czasie
  • Dzięki ekspresowi łatwo pieni się mleko i przygotowuje cappuccino, latte z pyszną mleczną pianką
  • Jeśli ekspres nie pracował przez godzinę, przechodzi w tryb czuwania, w którym ilość zużywanej energii elektrycznej nie przekracza 1 kW / godzinę.

Saeco Lirika Plus to doskonały ekspres dla prawdziwych miłośników pysznej kawy. A także dzięki stylowemu, nowoczesnemu designowi ten czarno-srebrny ekspres będzie doskonałym dodatkiem do wnętrza kuchni.

Author: futura