Filtry powietrza przemysłowe

Filtry powietrza przemysłowe

Filtry powietrza przemysłowe to bezpieczna przestrzeń, ponieważ są integralnym elementem każdej centrali wentylacyjnej. Ich skuteczność zależy od tego, jak rozdrobniony jest zbierany pył, dlatego produkowane są różne modele konstrukcji. Nowoczesne rozwiązania techniczne gwarantują najwyższą jakość i komfort oddychania świeżym powietrzem. Oczyszczanie szkodliwych substancji i pyłów w powietrzu podczas procesu produkcyjnego jest ważnym czynnikiem dla wysokiej jakości i skoordynowanej pracy urządzeń bez powodowania przestojów i strat ekonomicznych.

Co to jest przemysłowy filtr powietrza?

Przemysłowe filtry powietrza charakteryzują się najwyższą niezawodnością i spełniają wszelkie normy jakościowe. Konstrukcja filtra pozwala na zwiększenie powierzchni filtracyjnej, eliminując w ten sposób wysoki stopień zapylenia oraz sztywność konstrukcji. Filtry powietrza znajdują się w pomieszczeniach, w których wentylacja jest pierwszą linią oczyszczania. Składa się z obudowy wykonanej ze stali ocynkowanej lub tworzywa sztucznego, w której umieszczony jest specjalny materiał filtracyjny wykonany z włókniny. To rozwiązanie technologiczne sprawia, że ​​przemysłowe filtry powietrza są lżejsze oraz łatwiejsze w montażu i transporcie. Jest to bardzo ważne, jeśli produkcja obejmuje duże modele, ponieważ nie obciążą one systemów klimatyzacji i wentylacji.

Przemysłowe filtry kasetowe powietrza

Filtry kasetowe składają się z jednolitej ramy wykonanej z wysokiej jakości stali lub tworzywa sztucznego, w której umieszczony jest materiał filtracyjny. Dzięki takiej konstrukcji filtr charakteryzuje się skuteczną szczelnością i odpornością na czynniki zewnętrzne. Trwają długo, ponieważ nie rdzewieją w wilgotnym pomieszczeniu i nie tracą kształtu pod wpływem wysokiej temperatury.

Materiał filtra składa się z drobno tkanych włókien. Duża powierzchnia filtra i niewielka głębokość zabudowy umożliwiają wydajne czyszczenie i usuwanie kurzu. Tkanina filtracyjna zapewnia doskonałą ochronę przed szkodliwymi elementami w powietrzu. Filtry wentylacyjne kasetowe mogą różnić się konstrukcją, rozmiarem i tkaniną filtracyjną w zależności od zastosowania i wymagań zakładu przemysłowego.

Przemysłowy kieszonkowy filtr powietrza

Filtry workowe przeznaczone są specjalnie do oczyszczania powietrza w systemach nawiewnych. W ramce profilu narożnego znajduje się pakiet składający się z metalowej ramki i płaskich kieszeni uszytych z cienkich i wytrzymałych włókien. Głębokość kieszeni może się różnić w zależności od warunków użytkowania. Filtry workowe do dokładnego oczyszczania powietrza wykonane są z połączonych materiałów filtracyjnych. Mają dużą zdolność zatrzymywania pyłu i zatrzymują drobne cząstki pyłu, drobny pył.

Charakterystyka materiału filtracyjnego:

  • Absorbuje olej.
  • Odpycha wodę oraz zapobiega osiadaniu i rozwojowi patogenów.
  • Samostabilizujący się materiał zapewnia dodatkową sztywność bez zmniejszania powierzchni filtra podczas pracy.

Oczyszczanie powietrza odbywa się na powierzchni i głębokości materiału filtracyjnego, co pomaga zwiększyć straty ciśnienia i wydłużyć jego żywotność w przypadku zanieczyszczenia filtra.
Planując zakup przemysłowych filtrów powietrza warto skontaktować się z ich producentami, gdyż pomoże to w stworzeniu nowoczesnego, zaawansowanego technologicznie systemu filtracji w firmie. Wysokiej jakości filtry to pierwszy krok do utrzymania czystszej i wydajniejszej produkcji.

Zastosowanie przemysłowych filtrów powietrza

Filtry powietrza przemysłowe
Filtry powietrza przemysłowe

Większości procesów technologicznych w obiektach przemysłowych towarzyszy uwalnianie do powietrza różnego rodzaju zanieczyszczeń, takich jak pyły, drobne aerozole i gazy. W celu usunięcia tych zanieczyszczeń stosuje się systemy wentylacji wywiewnej, które usuwają zanieczyszczone powietrze, zapewniając tym samym spełnienie wymagań higienicznych dotyczących oczyszczania powietrza z pyłów lub gazów.

Zanieczyszczone powietrze przechodzi następnie przez system wentylacji, po czym musi zostać oczyszczone z pyłu lub gazu, zanim będzie mogło zostać wypuszczone do atmosfery. Aby rozwiązać ten problem, stworzono przemysłowe filtry powietrza. Filtry kieszeniowe i kasetowe charakteryzują się niskimi oporami przepływu oraz dobrą absorpcją pyłów i zanieczyszczeń środowiskowych. Dokładna analiza pomieszczenia wystarczy, aby właściwie dobrać system filtracji, jednocześnie przedłużając żywotność całego systemu. Jest wygodnym i skutecznym rozwiązaniem w obszarze przemysłowym.

Zainstalowanie profesjonalnych przemysłowych filtrów powietrza pozwala wyeliminować emisje szkodliwe dla zdrowia człowieka bez ich ponownego emitowania do powietrza. Produkty te są stosowane tam, gdzie standardowe systemy odpylania i odgazowywania nie są wystarczające. Wysokiej jakości filtry nie mają negatywnego wpływu na środowisko, ponieważ użyte tworzywo sztuczne nadaje się do recyklingu. Wystarczy regularnie je czyścić i wymieniać na czas, a zaoszczędzisz czas podczas prac naprawczych.

Author: futura12