Folia ochronna na telefon – czy opłaca się ją zakupić?

Folia ochronna na telefon - czy opłaca się ją zakupić?

Folia ochronna na telefon – czy opłaca się ją zakupić? Smartfon to niezwykle popularne urządzenie, które w dzisiejszych czasach posiada prawie każdy człowiek. Nawet najmłodsi doskonale wiedzą już, do czego smartfon służy. Ten typ urządzeń cieszy się niesamowicie dużą popularnością ze względu na fakt, iż dzięki nim możemy mieć stały kontakt z ludźmi z całego świata, grać w gry, oglądać filmy i wiele, wiele więcej.

Bardzo wiele ludzi nie wyobraża już sobie codziennego funkcjonowania bez smartfona. W dzisiejszym artykule prezentujemy szereg najważniejszych informacji na temat tego, w jaki sposób prawidłowo zabezpieczać smartfon przed uszkodzeniami. Jest to obowiązkowa lektura dla wszystkich tych, którzy chcieliby, aby ich smartfony prezentowały się jak najlepiej przez długi okres czasu.

Jak wybrać folię ochronną na telefon? Poznaj nasze porady i wskazówki

Folie ochronne na telefon mają za zadanie zabezpieczać jego ekranu przez potencjalnymi zarysowaniami, które mogą nastąpić podczas nieostrożnego przenoszenia urządzenia bądź upadku. Większość osób przy zakupie smartfona nie zastanawia się nad tym, czy ich nowy nabytek nie ulegnie w najbliższym czasie jakiemuś dużemu uszkodzeniu. To duży błąd. Wypadki zdarzyć się mogą bardzo niespodziewanie i stosunkowo szybko. A z pewnością nikt nie chce, aby nowy smartfon zaraz po zakupie wyglądał bardzo nieatrakcyjnie.

Jeśli smartfon upadnie bardzo pechowo, to na wyświetlaczu może pojawić się mnóstwo pęknięć w postaci mało atrakcyjnych pajączków. Jeśli zależy nam na tym, aby tego uniknąć, podczas kupowania smartfonu nie można również zapomnieć o tym, jak ważne są folie ochronne. W tej chwili największą popularnością cieszą się trzy rodzaje ochrony smartfona. Chodzi tutaj o:

• folie ochronne na telefon,
  • szkło hartowane na telefon,
  • połączenie szkła hartowanego i folii (tzw. FlexiGlass).

Czy folie ochronne dobrze chronią wyświetlacz przed uszkodzeniami?

Bardzo wiele osób zastanawia się, czy folie ochronne są w stanie odpowiednio zabezpieczyć ekran smartfona przed różnego rodzaju uszkodzeniami. Trzeba wiedzieć o tym, iż folie ochronne to niezwykle cienkie, elastyczne i przezroczyste materiały, które naświetla się na front wyświetlacza.

W tym miejscu z pewnością pojawią się następujące pytanie: czy folie ochronne nie wpływają w negatywny sposób na dotyk? Odpowiedź na nie nie jest oczywista. Na pewno bardzo źle na wyświetlacz wpłyną folie ochronne od nieznanych producentów. Są one dość grube i mało efektowne.

Jeśli zakupimy droższe modele, z pewnością nie będziemy mieli takiego problemu. Różnica w używaniu wyświetlacza smartfona w takim przypadku jest praktycznie niezauważalna.

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jaką folię ochronną na telefon kupić, to trzeba wziąć przede wszystkim pod uwagę to, że jest ona mniejszym zabezpieczeniem niż szkło hartowane. Jakimi cechami folie ochronne przewyższają szkła hartowane? Podczas wybierania folii ochronnej powinniśmy zwrócić uwagę na dopasowanie wariantu folii do ekranu naszego smartfona oraz kształtu wykrojenia.

Czasami zdarza się także dedykowane folie dla konkretnych modeli smartfonów są bardzo źle przycięte, przez co nie ochronią w prawidłowy sposób całej powierzchni naszego wyświetlacza. Może zdarzyć się tak, iż folia zasłaniała będzie przyciski bądź głośniki.

Folie ochronne od mniej znanych producentów mogą nawet czasami zniekształcać kolor oraz nasycenie w wyświetlaczu, co dodatkowo będzie potęgowało problemy wynikające z użytkowania takiego smartfona. Następna cecha, która może mocno wpływać na dyskomfort w trakcie użytkowania, jest zmniejszenie kątów widzenia.

Taka dolegliwość będzie przez nas odczuwana w szczególności wtedy, gdy osoby używające telefonu na zewnątrz będą to robiły na dużym nasłonecznieniu.

Jak zatem wybrać dobrą folię ochronną na telefon? Podstawową kwestią, na którą zawsze trzeba zwracać uwagę, jest producent, który stworzył daną folię. Wówczas będziemy mieli gwarancję, że dane folie ochronne są najwyższej jakości i mają dobre opinie wśród użytkowników.

Jak założyć folię? To nie takie proste!

Folia ochronna na telefon - czy opłaca się ją zakupić?
Folia ochronna na telefon – czy opłaca się ją zakupić?

Zanim kupimy folię ochronną na nasz smartfon, powinniśmy również dokładnie sprawdzić, w jaki sposób powinien przebiegać proces jej naklejania. Warto wiedzieć, że na samym początku trzeba z niezwykłą dokładnością wyczyścić cały ekran smartfona, na którym będziemy przyklejać folię. Nie może się na nim znajdować jakakolwiek drobinka kurzu.

Z czego to wynika? Uwarunkowane jest to tym, że jeżeli na ekranie telefonu znajdzie się choć niewielkie zanieczyszczenie, to spowoduje to, iż pod folią będą pojawiały się bardzo nieestetycznie wyglądające drobinki powietrza. Będzie to również wpłynęło na znaczne pogorszenie dotyku w takim smartfonie.

Wielu osobom nie udaje się założyć folii za pierwszym razem, dlatego decydują się od razu na zakup kilku egzemplarzy.

Kiedy opłaca się zakupić folię ochronną?

Folie ochronne – kiedy warto je kupić? W szczególności wtedy, gdy podczas użytkowania smartfona nie narażamy go na duże niebezpieczeństwo spadnięcia z dużej wysokości. Wówczas folia sprawdzi się doskonale. Jest to też dobre rozwiązanie dla osób, których nie stać na zakup szkła hartowanego.