Ile kosztuje masaż gorącymi kamieniami

Ile kosztuje masaż gorącymi kamieniami

Ile kosztuje masaż gorącymi kamieniami – odpowiednio wykonany masaż może nieść ze sobą wiele różnych korzyści. Przede wszystkim jednak, może pozwolić na ukojenie spiętych mięśni, a także działać wspomagająco, gdy borykamy się z uporczywymi bólami pleców. Do jednych z najskuteczniejszych typów masażu należy ten, wykonywany z pomocą gorących kamieni.

Zalety masażu gorącymi kamieniami

Obecnie znane są różne sposoby na wykonywanie skutecznego masażu, pomocnego przy różnego rodzaju dolegliwościach, szczególnie tych bólowych. Do tych najbardziej skutecznych rodzajów masażu należy zaliczyć ten wykonywany z pomocą gorących kamieni, który cieszy się obecnie ogromną popularnością. Przyczyną popularności tego masażu jest przede wszystkim to, że okazuje się on być w praktyce niezwykle skuteczny, na różnego rodzaju dolegliwości. Prawidłowo wykonany masaż tego typu może nieść ze sobą przede wszystkim bardzo skuteczne rozluźnienie spiętych mięśni, a jest to problem, z  którym zmaga się coraz więcej osób.

Główną przyczyną tak dużej skuteczności tego rodzaju masażu w tym zakresie jest fakt, że ciepło zawarte w kamieniach jest w stanie dostać się znacznie głębiej do tkanek, co znacznie zwiększa skuteczność tego zabiegu. Oprócz tego, wiele osób wskazuje również na skuteczność tego rodzaju masażu w leczeniu różnego rodzaju dolegliwości bólowych, w szczególności jednak pleców i krzyża. Tutaj ponownie widać znacznie większą skuteczność w uśmierzaniu bólu, związaną z ciepłem emitowanym przez rozgrzane kamienie.

Dzięki temu, łagodzenie dolegliwości bólowych jest wyraźnie odczuwalne nawet w przypadku bardzo głębokich urazów, czy też zerwania mięśni. Ten rodzaj masażu powinien być także wybierany rzez wszystkie osoby, które maja problem z krążeniem krwi. Ciepło jest bowiem najskuteczniejszym czynnikiem, które powoduje znaczne polepszenie krążenia krwi, dzięki czemu do tkanek i narządów dostarczane jest znacznie więcej tlenu. To z kolei pozwala walczyć z chronicznym zmęczeniem jak też z nerwobólami.

Czy masaż gorącymi kamieniami się opłaca?

Część osób postrzega opisywany rodzaj masażu za zdecydowanie zbyt drogi. Należy jednak pamiętać co tym, że wykazuje on znacznie większą skuteczność, w porównaniu do innego rodzaju masażu. Tym samym, do osiągnięcia podobnych efektów wystarczy znacznie mniej sesji tego właśnie masażu, w porównaniu do innych rodzajów. W bardzo krótkim czasie pozwoli wiec to na zwrot poniesionych kosztów.

Dodatkowo warto pamiętać także o tym, że masaż gorącymi kamieniami może być wykonywany również w stosunku tych osób, które z jakiś względów nie mogą pozwolić sobie na innego rodzaju masaże. Właśnie z tego względu popularność tego rodzaju masażu wraz z biegiem czasu wzrasta i można go wykonywać w różnego typu miejscach. Bardzo często z takim właśnie typem masażu można się spotkać na przykład w SPA, również tych hotelowych.

Masaż ten może być także wykonywany regularnie przez dłuższy czas, bez jakichkolwiek negatywnych skutków dla naszego zdrowia.

Jak wykonuje się masaż z pomocą kamieni?

Ile kosztuje masaż gorącymi kamieniami
Ile kosztuje masaż gorącymi kamieniami

Pomimo wysokiej skuteczności masażu z pomocą rozgrzanych kamieni, jego wykonanie jest stosunkowo proste. Dzięki temu, jest on wykonywany w wielu różnych miejscach, również w najbardziej dostępnych Spa hotelowych. Do przeprowadzenia tego rodzaju masażu wykorzystywane są rozgrzane w ciepłej wodzi kamienie bazaltowe.

Głównym celem tego masażu jest oddziaływanie ciepłem na tkanki, które mają różnego rodzaju urazy, rozwija się w nich stan zapalany, czy też są spięte. Masaż taki w znacznie krótszym czasie może zwalczyć ból w porównaniu do masażu wykonywanego tradycyjnymi metodami. Ze względu na to, jak taki masaż się przeprowadza, jest on także w stu procentach bezpieczny nawet dla tych osób, które mają jakieś urazy, wykluczające wykonanie innego rodzaju masażu.

Masaż taki może być wykonany jako odrębny zabieg, jak też wspomagający dla innego rodzaju masażu – rozgrzane, rozluźnione mięsnie znacznie lepiej poddają się innego rodzaju masażom, przez co szybciej można osiągnąć konkretny efekt. Oczywiście takiego rodzaju masażu nie może wykonywać początkujący masażysta, gdyż nie gwarantuje to odpowiedniego przeprowadzenia masażu oraz zachowania odpowiedniego bezpieczeństwa.

Aby masaż ten przyniósł oczekiwane skutki, należy go przeprowadzić zgodnie z pewnymi zasadami. I tak na przykład bardzo ważne jest, by podgrzewać kamenie w wodzie, która ma odpowiednią temperaturę, oraz która była wcześniej zdezynfekowana. Kamienie musza także zostać podgrzane zanim jeszcze zostaną ułożone na ciele pacjenta. Bardzo ważne jest również to, w jaki sposób zostaną ułożona kamienie na ciele danego pacjenta – powinno to zależeć od miejsca występowania bólu, a także od charakteru dolegliwości bólowych.

Jedynie przy zachowaniu wszystkich powyższych zasad można mieć gwarancje, że przeprowadzenie opisywanego rodzaju masażu przyniesie oczekiwane skutki.  Na szczęście miejsc, w których taki masaż możemy wykonać, jest z biegiem czasu coraz więcej. Tym samym, coraz większa liczba osób może sobie pozwolić na wykonywanie tego zabiegu.

angielski francuski niemiecki hiszpański

Author: futura