Jak zacienić plac zabaw?

Jak zacienić plac zabaw?

Jak zacienić plac zabaw? Cień jest jedną z rzeczy, o których wiele osób zapomina projektując swój nowy plac zabaw. Dla wielu osób wydaje się to być tylko dodatkiem. Ale jak wykazują liczne badania, zacienienie najmłodszych przed szkodliwymi promieniami UV nie powinno być kwestią drugorzędną. Zła wiadomość jest taka, że nie jest to pierwsza rzecz na liście życzeń dla większości osób planujących plac zabaw. Dobra wiadomość jest taka, że obecnie istnieje wiele rozwiązań. Więcej niż kiedykolwiek w przeszłości.

Wiele miast rzeczywiście zaczęło wprowadzać przepisy, które będą wymagać zacienienia placów zabaw. Osłony przeciwsłoneczne i zadaszenia nie tylko zapewniają, że użytkownicy placu zabaw są chronieni przed warunkami atmosferycznymi – słońcem i deszczem, ale także pomagają chronić Twoją inwestycję przez wiele lat!

Zalety zacienienia placów zabaw

Jak zacienić plac zabaw?Istnieje kilka powodów, dla których warto rozważyć zakup parasola przeciwsłonecznego dla komercyjnego zestawu zabawowego, w tym bezpieczeństwo, wygląd, ochrona inwestycji i ogólna użyteczność. Jak wspomniano wcześniej, ochrona dzieci przed promieniami UV w młodym wieku jest niezwykle istotna. Na szczęście, używając parasola przeciwsłonecznego, możesz zablokować do 98% szkodliwych promieni UV. Tkaniny użyte do zacienienia placów zabaw zostały unowocześnione. Tkaniny, które zapewniają cień zostały wzmocnione, zaprojektowane i ogólnie poprawione. Tkanina jest teraz z natury odporna na pleśń i gnicie. Słupki, które są obecnie używane wykorzystują malowane proszkowo rurki, które są niezwykle odporne na korozję. Wszystkie słupki są wolne od ostrych krawędzi i narożników, spełniając standardy. Na dodatek, większość ram jest zaprojektowana tak, aby wytrzymała silne podmuchy wiatru. Pomóż przedłużyć żywotność wyposażenia placu zabaw, chroniąc je przed ostrym słońcem i innymi naturalnymi czynnikami atmosferycznymi, które mogą prowadzić do blaknięcia, odpryskiwania i ogólnych uszkodzeń słonecznych. Osłony przeciwsłoneczne pomogą zachować wspaniały wygląd przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich standardów bezpieczeństwa, aby każdy mógł cieszyć się nimi przez wiele lat. Osłony przeciwsłoneczne i zadaszenia mogą sprawić, że place zabaw będą chłodniejsze niż te, które ich nie posiadają. Pamiętaj, że mogą one zapewnić cień rodzicom, dziadkom i oczywiście najmłodszym. Dzięki temu cała rodzina może zostać i bawić się dłużej, szczególnie w tych gorących letnich miesiącach! Obszar geograficzny ma znaczenie przy wyborze parasola przeciwsłonecznego. Gumowa nawierzchnia w znacznym stopniu redukuje ciepło resztkowe emanujące z podłoża przestrzeni do zabawy, ale nie eliminuje potrzeby pełnej lub częściowej osłony przed słońcem. Gdy projektanci planują układ terenu i wybierają wyposażenie, należy wziąć pod uwagę wysokość otaczających budynków i markiz oraz ich orientację względem słońca. Południowa lub zachodnia ściana budynku nie zapewni prawdopodobnie dodatkowego cienia w godzinach popołudniowych, ale północna lub wschodnia ściana może zapewnić komfortowo zacieniony zakątek, z którego dzieci będą mogły korzystać do późna w ciągu dnia. Konstrukcje cieniujące zapewniają ochronę przed żywiołami. Konstrukcja cieniująca nie tylko chroni przed słońcem, ale również działa jako bufor przed wiatrem, kurzem, deszczem, a nawet śniegiem. Różne tkaniny stosowane w konstrukcjach cieniujących zapewniają odprowadzanie wody, dzięki czemu istnieje mniejsza szansa, że deszcz zrujnuje imprezę na świeżym powietrzu (np. przerwę, imprezę sportową lub nawet koncert), jeśli nad głową znajduje się konstrukcja cieniująca.

Typy zacienienia placów zabaw

parki zabaw dla dzieci projektyChoć nie ma właściwego sposobu na zapewnienie wygodnego zacienienia na placu zabaw, poznanie klimatu miejsca, cykli rozwojowych drzew i cech otaczających budynków jest dobrym sposobem na ustalenie pewnych podstawowych parametrów. Pobliskie budynki lub stałe konstrukcje, drzewa  liściaste o szerokim rozłożystym pokroju i gęstym ulistnieniu oraz konstrukcje cieniujące z polietylenu, tkaniny, winylu, drewna, stali mogą stanowić skuteczne opcje zapewniające cień. Oprócz ochrony skóry dzieci, cień w parkach i na placach zabaw utrzymuje ich ciała w chłodzie, dzięki czemu mogą bawić się przez dłuższy czas bez przegrzania. Dla rodzin, cień drzewa lub konstrukcji cieniującej może sprawić, że miejsca piknikowe będą bardziej komfortowe, zmniejszając upał i oślepiające światło. Drzewa ozdobne i konstrukcje cieniujące mogą również uatrakcyjnić wizualnie plac zabaw, dodając wysokość i wymiarowość do płaskiego lub słabo rozwiniętego projektu. Często zacienione miejsca – pod drewnianą konstrukcją do zabawy, w domku do zabawy, pod baldachimem dojrzałego drzewa lub zasadzonej kraty, wewnątrz małego pawilonu – mogą pełnić dwie funkcje jednocześnie: zapewniając dzieciom chronioną przestrzeń do prywatności i niezależnej zabawy, a jednocześnie definiując ciche schronienie, w którym mogą odpocząć, naładować baterie i ochłodzić się. Dzieci powinny być dodatkowo chronione przed zbyt intensywnymi promieniami słonecznymi. 

Author: futura12