Kilka rad, dzięki którym wybierzesz dobrą firmę przeprowadzkową

Kilka rad, dzięki którym wybierzesz dobrą firmę przeprowadzkową – od firmy przeprowadzkowej oczekujemy dokładności, rzetelności oraz jasnych warunków cenowych. Trudno znaleźć przedsiębiorstwo, które na swojej stronie nie chwali się takimi usługami. W dzisiejszym tekście podpowiemy, jak znaleźć firmę, która nie tylko posiada dobry dział marketingu, ale też rzeczywiście świadczy usługi na wysokim poziomie.

Przeprowadzki – poczta pantoflowa działa

Kilka rad, dzięki którym wybierzesz dobrą firmę przeprowadzkową

Większość osób, które znamy, ma przynajmniej jedną przeprowadzkę za sobą. Wybierając losowo kogoś ze swoich znajomych, prawdopodobnie trafimy na kogoś, kto ma ich z sobą co najmniej kilka. Wynika to z kilku powodów. Po pierwsze – studenci zmieniają miejsca zamieszkania regularne. Drugą przyczyną są zarobki młodych dorosłych; świeżo po studiach tylko nieliczni, i to tylko dzięki pomocy rodziców, są w stanie kupić mieszkanie. Młode pary, pojedyncze osoby lub grupy znajomych często więc przeprowadzają się, korzystając albo z własnych środków transportu, albo z pomocy firm przeprowadzkowych. Byłoby dużym niedopatrzeniem (ba, nawet błędem), nieskorzystanie z tej ogromnej bazy wiedzy. Znajomi mogą podzielić się nie tylko cennymi wskazówkami lub pomóc podczas pakowania/rozpakowywania rzeczy, ale również doradzić, którym firmom warto zaufać, a których usługi lepiej sobie odpuścić. Z pomocą takiej pantoflowej poczty mamy duże szanse znaleźć przedsiębiorstwo, które oferuje rzetelne przeprowadzki Wrocław w rozsądnej cenie.

Przeprowadzki – kontakt firmy z klientem

Zdarza się, że wchodzimy na stronę internetową firmy, sprawdzamy usługi, cennik, wszystko wydaje się nam pasować, a gdy dochodzi do kontaktu telefonicznego, zostajemy pozostawieni z mieszanymi uczuciami. Jeśli oferta wydaje się nam naprawdę korzysta, możemy podjąć ryzyko i zignorować ten fakt. Istnieje wiele powodów, dla których rozmowa mogła nie przebiec idealnie; możliwe, że pracownik miał po prostu gorszy dzień. Często jednak warto ufać pierwszemu wrażeniu. Postawa pracownika zaalarmowała nas przecież nie bez powodu. Jeśli spotkaliśmy się z niechętnym odpowiadaniem na pytania i zniecierpliwieniem oznaczać to może, że dalsza współpraca z firmą również może przebiegać w podobny sposób.

Przeprowadzki – możliwość wypożyczenia artykułów potrzebnych do przeprowadzki

Jeśli nie chcemy kłopotać się samodzielnym zbieraniem toreb, kartonów itp. możemy zdać się na pomoc firmy. Wtedy poszukujemy przedsiębiorstw, które na swojej stronie jasno informują o tym, że albo gwarantują takie przydatne przy przeprowadzkach produkty, albo je wypożyczają. Warto liczyć się z dodatkowym kosztem. Taka opcja jest dobrym pomysłem zwłaszcza w sytuacjach, kiedy szczególnie zależy nam na czasie.

Przeprowadzki – czytelne warunki wyceny

Część firm oferujących przeprowadzki posiada na swojej stronie kalkulator, który pozwala samodzielnie oszacować, ile kosztować będzie usługa. Najważniejsze czynniki, wpływające na cenę to:

1. Liczba osób do pomocy
  2. Wielkość auta
  3. Ilość przewożonych rzeczy
  4. Dystans między startem a metą przeprowadzki

Żeby dokonać sensownego szacunku, musimy wiedzieć, ile rzeczy przewozimy. Zanim zaczniemy poszukiwać firmy i porównywać ceny, zróbmy listę, na której wypunktowujemy przedmioty do przewiezienia. Jeśli firma nie posiada na stronie tego typu kalkulatora, absolutnie jej nie skreślajmy. Często przedsiębiorstwa tego typu wyceniają przeprowadzki indywidualnie i przedział cenowy zostanie nam podany już podczas pierwszej rozmowy telefonicznej.

Przeprowadzki – przewożenie delikatnych rzeczy

Profesjonalna firma oferująca przeprowadzki proponuje swoim klientom również taką opcję. Warto skorzystać z dodatkowego zabezpieczenia, jeśli przewozimy antyki, cenne sprzęty muzyczne, dzieła sztuki czy inne przedmioty bardzo podatne na zniszczenia. Firma, która świadczy takie usługi, powinna posiadać specjalne skrzynie na szczególnie delikatne rzeczy i informować na swojej stronie internetowej o tym, że ma takie wyposażenie.

Przeprowadzki – doświadczenie i referencje

Bywa, że rzetelną firmę możemy poznać również po tym, jak długo działa w danej branży. To ważne kryterium, ale dobrze jest je traktować bardziej jako kryterium dodatkowe. Nie brakuje bowiem przedsiębiorstw, które oferują profesjonalne przeprowadzki, mimo że są obecne na rynku od niedawna. Ważniejszym kryterium są referencje. Na niektórych stronach internetowych firm możemy znaleźć opinie dotychczasowych klientów. Często takie referencje pozostawiają np. biura, sklepy itp. (dzieje się tak, gdy przedsiębiorstwo przeprowadzkowe zajmuje się nie tylko przeprowadzkami prywatnymi). Nawet jeśli poszukujemy firmy do przeprowadzki mieszkania, warto większym zaufaniem obdarzyć przedsiębiorstwo, które posiada referencje dotyczące przenosin biura niż takie, które nie ma rekomendacji wcale.

Oprócz wyżej wspomnianych kryteriów, zwróćmy uwagę również na różnorodne certyfikaty (jeśli firma je posiada, z pewnością pochwali się nimi na swojej stronie). Bardzo ważną kwestią jest również ubezpieczenie. Najlepiej, jeśli firma posiada OC Przewoźnika Drogowego albo OC Działalności Przeprowadzkowej. Taka polisa zabezpieczy nasze rzeczy, jeśli pojawi się jakaś nieoczekiwana sytuacja, np. uszkodzenie naszego mienia.