Nakładamy folię ochronną na telefon

Nakładamy folię ochronną na telefon

Nakładamy folię ochronną na telefon – nauczeni doświadczeniem z lat wcześniejszych, kiedy to po zakupie smartfona bardzo szybko nasza szyba uległa pęknięciu lub na której pojawiło się tysiące zarysowań, z pewnością przy zakupie nowego telefonu szukamy takich rozwiązań, które pomogłyby nam to nasze urządzenie zachować w pełni sprawności przez jak najdłuższy czas. Jesteśmy przekonani o tym, że folia ochronna na telefon to bardzo dobry wybór, który bez wątpienia okaże się spełnić nasze potrzeby, wymagania i oczekiwania w 100%. 

Nakładamy folię ochronną na telefon
Nakładamy folię ochronną na telefon

Jeśli już na nią się zdecydujemy, bardzo ważną kwestią jest wybór tej najlepszej. Na rynku dostępne są bowiem folie dedykowane, jak również i te uniwersalne. Czy zakup konkretnej będzie miał znaczenie dla jej jakości, a tym samym i dla naszej ochrony? Oczywiście, że tak! Działa bowiem to na takiej samej zasadzie, jak zakup oryginalnej części do urządzenia lub jego podróbki. Jedno i drugie rozwiązanie będzie działać, ale w przypadku tej podróbki jakość oraz czas użytkowania z pewnością nie będą takie same, jak w przypadku oryginalnej części. Tutaj jest tak samo – oryginalna folia ochronna na telefon stanowi zdecydowanie lepsze rozwiązanie i gwarantuje dużo większą skuteczność, niż jej podróbka, a więc jeśli już mamy zainwestować dobrze, to stawiajmy tylko na sprawdzonych producentów. Jej cena nie jest wcale wysoka, dlatego też jeśli już wybierać, to produkt lepszy i bardziej skuteczny w swoim działaniu. Te folie dedykowane pod konkretny model są zgodne z deklaracjami wytwórców, są one testowane i z pewnością ich zakup właśnie jest najlepszym, na co tylko możemy postawić i co możemy wybrać. Dobra folia ochronna na telefon ma odpowiednią twardość zgodną ze skalą Mohsa.

Jakie są stopnie twardości folii ochronnej?

Zanim zdecydujemy się zakupić folię ochronną do naszego telefonu, niezwykle ważną rzeczą jest to, abyśmy wcześniej dowiedzieli się, jakie ona może mieć stopnie twardości, by tym samym móc wpłynąć na to, jaką będzie miała ona formę zabezpieczenia dla naszego urządzenia. I tak wyróżnić możemy między innymi takie oznaczenia jak:

  • H1 – słaba jakość, można ją zarysować paznokciem
  • H2 – można zarysować paznokciem używając siły
  • H3 – można zarysować za pomocą drutu miedzianego
  • H4 – można zarysować za pomocą ostrza noża
  • H5 – można zarysować z trudem za pomocą ostrza noża
  • H6- można zarysować przy użyciu stali narzędziowej
  • H7 – można zarysować inne szkło
  • H8 – można z łatwością zarysować inne szkło
  • H9 – można zarysować tylko ostrzem diamentowym
  • H10 – nie jest odporny tylko na zarysowanie diamentem

Folia dopasowana do modelu telefonu

Jeśli kupujemy folię podróbkę, uniwersalną, ta jest docinana do naszego telefonu. Takie działanie sprawia, że nie zawsze wyświetlacz jest idealnie co do milimetra chroniony, a więc istnieje jeszcze większe prawdopodobieństwo, że szyba ulegnie zniszczeniu i zarysowaniu szybciej, niż moglibyśmy się tego spodziewać. Jeśli zaś naszym zakupem będzie folia ochronna na telefon dedykowana bezpośrednio do danego modelu telefonu, wówczas z całą pewnością nasz smartfon będzie całkowicie chroniony i zagwarantuje nam jak najwyższą ochronę, na ile oczywiście to możliwe, bowiem żadna folia nie spełnia w 100% stosownego zabezpieczenia. Jedno jest pewne, ta dedykowana to najlepszy z możliwych wybór. Dopasowana doskonale do wymiarów urządzenia, z uwzględnieniem wszelkich zaokrągleń, czy otworów, które dany model posiada. Często zdarza się tak, że kupujemy uniwersalną folię, a ta zakrywa na przykład głośnik. Rozmawiając z kimś słyszymy stłumiony dźwięk i jakość tego jest naprawdę bardzo ograniczona. W żadnym wypadku nie powinniśmy do tego dopuszczać. Po to rynek jest tak bogaty i tak różnorodny, by każdy klient mógł uzyskać taki produkt, który w 100% okaże się być tym trafionym i tym najlepszym, jaki spełni nasze oczekiwania kompletnie. Warto przed zakupem przeczytać istotne informacje, dowiedzieć się, w jaki sposób taka folia telefon chroni, jak go zabezpiecza i jaki wybór będzie najlepszym, by spełniała ona swoje zadania, jednocześnie nie tracąc jakości użytkowania naszego urządzenia, bo nie o to w tym wszystkim chodzi.

Podsumowując zakup folii ochronnej na telefon

W podsumowaniu warto powiedzieć jedno, dobra folia to połowa sukcesu. Jeśli stoimy właśnie przed jej zakupem, warto pamiętać o tym, by zwrócić uwagę na trzy zasadnicze kwestie, które tak naprawdę stanowią element nadrzędny. Po pierwsze – dopasowanie folii do wymiarów, jak również i do kształtu ekranu dotykowego. Najlepiej postawić na opcje dedykowane, bowiem tylko wtedy mamy pewność, że jest ona jakby skrojona pod nasz telefon, z uwzględnieniem wszystkich, najmniejszych nawet detali i szczegółów. Po drugie – konieczne jest zwrócenie uwagi na to, jaki stopień twardości według skali Mohsa taka folia ochronna na telefon posiada, bowiem od tego zależy, jaką ochronę dla naszego telefonu otrzymamy. I po trzecie – konieczne jest zwrócenie uwagi na dostępność do akcesoriów w aplikacji  folii na wyświetlacz. Jeśli kupujemy folię dedykowaną, jest ona dopasowana idealnie pod telefon. Jeśli tak nie jest, możemy ją reklamować i otrzymamy w zamian inną. Jeśli zaś kupujemy folie uniwersalne, wówczas koniecznym jest zwrócenie uwagi na wszelkie elementy, tak, aby dokonany zakup dał nam zadowolenie, a nie brak komfortu i wygody użytkowania naszego smartfona.

Author: futura