Pochowaj pupila z szacunkiem w krematorium dla zwierząt

Pochowaj pupila z szacunkiem w krematorium dla zwierząt.

Pochowaj pupila z szacunkiem w krematorium dla zwierząt https://animaleden.pl/kremacja-zwierzat-szczecin/ – gdy zwierzę pojawia się w domu, świat staje się kolorowy i mniej straszny. Nasz pupil trwa przy nas przez wszystkie swoje dni. Niestety, każde życie się kończy i w pewnym momencie odchodzi również nasz czworonogi przyjaciel. Jest to bardzo ciężki moment, z którym wiele osób nie potrafi sobie poradzić. Śmierć ma różne oblicza i zdarza się, że to my musimy o niej zdecydować dla dobra zwierzęcia. To trudna chwila, jednak trzeba sobie z tym poradzić i pójść dalej. Dobrym sposobem na zamknięcie pewnego etapu jest godne pożegnanie, które możemy zorganizować, korzystając z usług krematorium dla zwierząt. 

Trudne pożegnanie ze zwierzęcym przyjacielem 

Mając u boku kochanego pupila, zapominamy o troskach życia codziennego i nie skupiamy myśli na tym, że kiedyś przyjdzie chwila pożegnania. Ciężko pogodzić się z faktem, że zwierzęta mają dużo mniej czasu od nas. One jednak cieszą się z teraźniejszości i nie skupiają się na końcu swojej historii. Natomiast my cierpimy, gdy nas opuszczają na zawsze. Godny pochówek jest doskonałym sposobem na honorowe pożegnanie oraz przejście do kolejnego etapu- żałoby. Taką opcję oferują krematoria dla zwierząt. Są one jeszcze mało rozpowszechnione, dlatego sporo osób decyduje się na anonimowe spopielenie przyjaciela w zakładzie utylizacji weterynaryjnej. Jest to jednak różnie postrzegane, ponieważ warto zadać sobie pytanie, czy tylko na tyle zasłużył nasz mały członek rodziny? Pożegnajmy zwierzę zgodnie z naszym sumieniem. Pamiętajmy o miłości, którą nas obdarzył. Zastanówmy się, kto był obok w najcięższe dni. To właśnie zwierzęta są nam najbardziej wierne- nie opuszczają nas, niezależnie od tego, jak obecnie wygląda nasze życie. 

Polecamy:

Przebieg kremacji zwierząt domowych

Są dwa rodzaje kremacji zwierzęcej: 

Pochowaj pupila z szacunkiem w krematorium dla zwierząt.
Pochowaj pupila z szacunkiem w krematorium dla zwierząt

Kremacja indywidualna – spopielane jest ciało jednego zwierzęcia. Czworonóg nie jest anonimowy. Proces polega na umieszczeniu zwłok w piecu krematoryjnym, ustawionym na bardzo wysoką temperaturę. Następnym krokiem jest przesypanie popiołu do urny wybranej przez właściciela. Do wyboru jest wiele modeli m.in. urna tradycyjna, biodegradowalna lub z piasku. Ostatnia z nich może zawierać wewnątrz ziemię oraz sadzonkę drzewa. Właściciele wkopują ją w ogrodzie, dzięki czemu zwierzę powraca do natury i w pewien sposób wciąż jest blisko nas. Po zakończonej kremacji wręczony zostaje certyfikat z datą pożegnania oraz podpisem osoby odpowiedzialnej za przebieg pochówku.

Kremacja grupowa – spopieleniu ulega kilka zwierzęcych ciał. Wszystkie są anonimowe. Zwykle istnieje możliwość uzyskania symbolicznej ilości prochów. Jest to mniej uroczyste pożegnanie, jednak jego cena jest dużo niższa. Mimo tego zdecydowanie popularniejsza jest kremacja indywidualna. 

Kremacja zwierząt – z jakimi kosztami się liczyć?

Wielu z nas zastanawia się, jakie są koszty honorowego pożegnania czworonoga. Najniższe ceny zaczynają się od kremacji zbiorowej bez otrzymania prochów. Najmniejsze zwierzęta, nie ważące więcej niż 10 kg możemy pożegnać w ten sposób za około 120-150 zł. Znacznie droższą opcją jest kremacja indywidualna, podczas której właściciel otrzymuje popiół. Ceny takowego pochówku wahają się w przedziale 600- 1000 zł, w zależności od wielkości czworonoga. Znaczna część krematoriów dla zwierząt uwzględnia w cenie odbiór zwłok, jeśli znajdują się one w promieniu 40-60 km od zakładu. Do ceny musimy jednak doliczyć zakup urny. W tym przypadku koszty są zależne od naszych wymagań. Najtańsze urny można kupić już od 30 zł, natomiast ceny pną się nawet do 500 zł. Jeśli zależy nam na prostym, ale eleganckim modelu, zakupimy go za ok. 100 zł. Natomiast ceny urn artystycznych i z drogich surowców, zaczynają się od ok. 200 zł. Jeśli nasz pupil służył w wojsku, policji lub innych służbach, możemy liczyć na zniżkę. Ponadto, psi przewodnicy osób niewidomych są kremowani bez opłat. Dodatkowo krematoria dla zwierząt oferują pamiątki, które pozostaną nam po czworonożnych przyjaciołach. Większość zakładów nie zezwala na umieszczanie symboli religijnych, ponieważ chcą pozostać w tej kwestii neutralni. Istnieje możliwość zakupu m.in. odcisku łapy w ozdobnej ramce, czy też kryształu pamięci, w którym umieszczona jest symboliczna ilość prochu. Najdroższą pamiątką jest biżuteria z żywicy, zawierająca DNA zwierzęcia. Taki upominek to koszt ok. 1200 zł. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ czas oczekiwania na takową biżuterię to aż cztery tygodnie. 

Dlaczego warto skorzystać z usług krematorium? 

Krematoria dla zwierząt to miejsca, w których właściciele mogą przejść przez etapy pożegnania. Nie są to zwykłe budynki, lecz zakłady, w których możemy z godnością pożegnać zwierzęcych przyjaciół. To właśnie tam z zadumą możemy przejść w etap żałoby. Jeśli nasz czworonóg był częścią rodziny, ciężko będzie się pozbyć jego ciała, jak rzeczy. Jeśli nasze sumienie się na to nie godzi, nie róbmy tego wbrew sobie. To właśnie z myślą o poszanowaniu zwierząt i ich kochających właścicieli powstały takowe krematoria. Czasami mogą uleczyć nasze wyrzuty sumienia, gdy to my decydowaliśmy o przerwaniu cierpienia. Gdy nasz przyjaciel zostanie godnie pochowany, mamy pewność, że zrobiliśmy dla niego wszystko, co mogliśmy. 

Author: futura