Rekuperacja w Krakowie

Rekuperacja w Krakowie

Dają się Wam we znaki rozmaite formalności związane z budowaniem własnego domu? Niestety, nie brakuje różnych spraw, które należy załatwić… Niektórych na pewno nie można odkładać na później. Chodzi m.in. o wybór odpowiedniego rodzaju zastosowanej wentylacji. Dlaczego rekuperacja w Krakowie powinna być zaś zaplanowana już na etapie projektowania konkretnego budynku?

Rekuperacja Kraków – najważniejsze korzyści

Zanim jednak przejdziesz do tego zagadnienia, powinieneś zapoznać się z kluczowymi zaletami systemów rekuperacyjnych. Trzeba bowiem być pewnym, że rzeczywiście warto inwestować w nie swoje ciężko zarobione pieniądze… Dlaczego rekuperacja Kraków jest aktualnie (ten trend trwa już od wielu lat) tak popularna? M.in. ze względu na kwestie zdrowotne. Odpowiednio działające systemy tego typu potrafią błyskawicznie wymieniać zużyte powietrze na nowe, które jest czerpane z zewnątrz. Na skutek tego domownicy zawsze (przez 24 godziny na dobę) mogą oddychać pełną piersią. Powietrze jest nie tylko nowe, ale także dokładnie oczyszczone i przefiltrowane. Np. z kurzu, alergenów, wirusów, czy groźnych dla naszego zdrowia bakterii. To tutaj nie wszystko. Warto dodać, że rekuperacja Kraków pozwala efektywnie chronić się przed smogiem. A w niektórych większych miastach na terenie Polski ten kłopot mocno daje się we znaki… Na szczęście może być on efektywnie wyeliminowany. Trzeba jednak zdecydować się na właściwe filtry, które zapewnią skuteczny poziom ochrony na tej płaszczyźnie. Dla wielu osób bardzo ważne jest to, że rekuperacja Kraków równa się sporym oszczędnościom. Oczywiście, w pierwszej kolejności należy wydać trochę pieniędzy ze swojego portfela, czy konta bankowego. Szacuje się, że średnio jest to koszt od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy PLN. Z drugiej strony takie właśnie inwestycje błyskawicznie się zwracają. Np. rachunki za ogrzewanie w sezonie zimowym są niższe nawet… o kilkadziesiąt procent w porównaniu do stanu sprzed zamontowania rekuperatorów. Warto zaznaczyć, że te systemy są praktycznie bezobsługowe. Oczywiście, użytkownik może ustawiać rozmaite parametry. Chodzi m.in. o poziom filtracji. Np. intensywność wietrzenia w danym domu może być zwiększona, jeśli np. zaproszony gość przed momentem zapalił papierosa. Generalnie życie z takimi właśnie systemami jest znacznie bardziej komfortowe niż wcześniej. Wiesz już, że eliminowane są brzydkie zapachy. Dodatkowo nie musisz otwierać okien, by oddychać świeżym powietrzem. Dzięki temu np. do Twojej nieruchomości nie wlecą komary, muchy itd.

Możliwość wyboru odpowiedniej instalacji pod wieloma względami

Najlepiej jest wtedy, kiedy rekuperacja Kraków zostanie zaplanowana już na etapie projektowania konkretnej nieruchomości. Aby wszystko działało tak, jak należy (od tego zależy zaś uzyskanie powyższych korzyści) trzeba wybrać m.in. odpowiednią trasę konkretnej instalacji. W tej sytuacji wykonanie tego zadania będzie zaś o wiele prostsze. Nie da się ukryć, że w przypadku już stojących budynków instalatorzy mogą napotykać na rozmaite przeszkody. A tutaj można wszystko od samego początku zaplanować, by nie dochodziło do żadnych „kolizji”. Co jeszcze ma tutaj znaczenie? Wybór odpowiedniego miejsca dla rekuperatora. Jest to zaś „serce” całego systemu. Jeśli lokalizacja nie będzie właściwa, to nie można liczyć na to, że działanie będzie w 100% optymalne.

W porę zostaną usunięte szachty wentylacyjne oraz kominy

Rekuperacja w KrakowieDawniej zdecydowanie częściej była stosowana wentylacja grawitacyjna. Teraz jednak powoli odchodzi się od tego rozwiązania. Wszak wentylacja grawitacyjna nie gwarantuje możliwości oddychania świeżym powietrzem przez 24 godziny na dobę. Dodatkowo trzeba liczyć się ze sporymi rachunkami za ogrzewanie. Zwłaszcza w czasie trwania sezonu zimowego. Warto już na etapie planowania nieruchomości zdecydować się na inne, lepsze rozwiązania. W tym gronie jest zaś na pewno rekuperacja mechaniczna. Aby na nią postawić, trzeba zaś m.in. usunąć niepotrzebne kominy, czy szachty w przypadku wentylacji grawitacyjnej. Warto to zrobić odpowiednio wcześnie. Dzięki temu to zadanie będzie wykonane szybko i bez żadnego kłopotu. Im później się na to zdecydujesz, tym więcej problemów napotkasz na swojej drodze.

Brak kolizji z innymi planowanymi instalacjami

Aktualnie osoby planujące np. wybudowanie własnego domu dążą do tego, aby ich życie było bardzo wygodne. Jest to możliwe dzięki zamontowaniu rozmaitych instalacji. Ludzie nie ograniczają się zatem tylko i wyłącznie do systemów rekuperacyjnych. Jeśli planujesz wiele takich rozwiązań, to warto o nich pomyśleć już na etapie planowania wymarzonej nieruchomości. Powód jest prosty. Chodzi o to, by nie występowały żadne kolizje pomiędzy poszczególnymi rozwiązaniami. W innym razie należy liczyć się z tym, że pewne instalacje nie będą działały do końca optymalnie. Co ma jeszcze tutaj spore znaczenie? Chodzi o wykonanie przepustów przez stropy. Podjęcie odpowiednich decyzji eliminuje także np. konieczność wykonywania wierceń, czy przekuć w późniejszym terminie.

Author: futura12