Sardynia wakacje

Sardynia wakacje

Wybierasz się na wakacje na Sardynię https://wakacjenasardynii.pl/? Na pewno atrakcji na wyspie nie brakuje. Sardynia jest drugą co do wielkości wyspą włoską, która leży w samym centrum Morza Śródziemnego. Znajduje się dokładnie w połowie drogi do Europy oraz do gorącej Afryki. Co koniecznie trzeba zobaczyć na Sardynii? Na pewno nie zabraknie na naszej liście urwistych skał, piaszczystych plaż, uroczych zatok, a przede wszystkim czystego i szmaragdowego morza. Będziemy pod wrażeniem tej pięknej wyspy. Zawsze jednak przed wyjazdem warto zorientować się, co konkretnie zobaczyć, aby po powrocie nie żałować. Poniżej kilka podpowiedzi.

Stolica Sardynii

Sardynia fascynuje nas swoim folklorem, kuchnią oraz także bardzo oryginalnymi obrzędami. Mówi się, że osoby mieszkające na Sardynii nie cierpią na depresję i są bardzo szczęśliwi. Nie są to tylko puste hasła reklamowe, ale ustalenia znanych naukowców, którzy od wielu, wielu lat poszukują przyczyn świetnej aktywności oraz kondycji tutejszych mieszkańców.

Sardynia cieszy się popularnością wśród Włochów, ale także turystów z całej Europy. Przejdźmy do szczegółów – co warto zobaczyć na Sardynii? Bardzo ciekawą atrakcją jest Park Narodowy Archipelagu LaMaddalena. W parku tym możemy podziwiać niezwykle przejrzyste oraz krystaliczne wody. Na Sardynii warto również zobaczyć Wąwóz Su Gorroppu, Plażę w Chia, jak i miasta

Bosa oraz Alghero

Sardynia wakacje
Sardynia wakacje

Zdecydowanie największą atrakcją Sardynii jest Cagliari. Jest to miasto, które leży nad Zatoką Aniołów. Jest to stolica Sardynii. Cagliari jest położona na wybrzeżu południowym. Podobnie jak Rzym, wznosi się na dokładnie siedmiu wzgórzach. Co warto zobaczyć w stolicy? Zwiedzanie zacznijmy koniecznie od dzielnicy Castello. Jest to najstarsza, ale jednocześnie także najbardziej malownicza część stolicy. Cagliari możemy podziwiać z wież. Polecamy z całego serca Torre di San Pancrazio lub też Torre dell’Elefante. Atrakcją obowiązkową jest amfiteatr rzymski. Amfiteatr pochodzi z II wojny światowej i pamięta doskonale czasy gladiatorów, a nawet publiczne egzekucje.

Kolejna atrakcja Sardynii to bastion, który pochodzi z przełomu XIX i XX wieku. Jest to symbol miasta. Znajdziemy tę atrakcję w dzielnicy zabytkowej Castello (samo serce Cagliari). Jest to potężna budowla zbudowana z żółtego oraz białego wapienia. Obecnie jest to miejsce przyjęć oraz imprez kulturalnych.

Nie zapomnij o Olbii

Olbia to nasza kolejna propozycja. Jest to jedno z głównych miast na Sardynii. Jest znane jako ośrodek turystyczny, który stanowi komunikacyjny węzeł. Możemy tutaj podziwiać spory port, który przyjmuje promy z kontynentu. Dla turystów jest to świetna baza wypadowa do zwiedzania zarówno wybrzeża wschodniego, północnego oraz samego wnętrza wyspy. Olbia znajduje się przy popularnym Szmaragdowym Wybrzeżu. Jest to spora atrakcja Sardynii. Musimy dodać, że historia tego miasta sięga starożytności. Wówczas została założona tam kolonia fenicka.

Inne atrakcje Sardynii

Mamoiada oraz Orgosolo to dwa bardzo popularne miasta historyczne, które koniecznie trzeba zobaczyć. Mamoiada słynie z tradycyjnych masek karnawałowych. Z kolei Orgosolo to przepiękne murale. Jest ich tutaj około stu pięćdziesięciu. Fani sztuki znajdują tutaj dla siebie oryginalne atrakcje. Możemy być tego pewni.

Inna bardzo ciekawa atrakcja Sardynii to Nuragi. Możemy tutaj podziwiać siedem tysięcy tajemniczych wież, które były budowane bezpośrednio na planie okręgu. Prawdopodobnie powstały między 1500 a 500 r. p.n.e. Jednak naukowcy nadal nie mają pewności, do czego one służyły. Być może były mieszkalnymi domami lub też małymi obronnymi fortecami. Ciekawostką jest to, że w roku 1996 wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Będąc na Sardynii dzięki https://wakacjenasardynii.pl/oferty-last-minute/, nie możemy pominąć wycieczki do Grot Neptuna. Są to najpopularniejsze jaskinie na Sardynii. Noszą one imię boga morza. Można się do nich dostać łodzią od strony morza, czy też pokonują schody 600-stopniowe. Z nich rozpościera się widok malowniczy na morze oraz na wybrzeże skaliste.

Na sam koniec wspomnijmy o dwóch uroczych oraz wyjątkowych miastach, które znajdują się na północno-zachodnim wybrzeżu Sardynii. O jakich miastach mowa? Jest to Bosa oraz Alghero. Są one od siebie oddalone o jakieś pięćdziesiąt kilometrów. W Alghero widać do dzisiaj ślady przeszłości katalońskiej. Alghero ma przepiękne centrum historyczne i otaczają go przepiękne plaże. Bosa to na pewno znacznie mniejsze miasto, które jest położone nad brzegami rzeki Temo. Jest to szczególnie polecane miejsce dla wszystkich romantyków. W mieście tym wciąż są kultywowane wszelkie wielowiekowe tradycje. Można poczuć się tutaj niczym w innym świecie.

Każdy, kto choć raz zobaczy Sardynię, zakocha się w niej bez pamięci. Na pewno powrócimy na Sardynię i to jeszcze nie raz. Jest to wspaniałe miejsce, w którym nie sposób się nudzić. Będziemy oczarowani widokami, ludźmi, morzem, kuchnią, tradycjami, hotelami oraz różnego rodzaju rozrywkami. Jest to miejsce idealne dla każdego z nas. Przyznamy, że Sardynia na wakacje to był strzał w dziesiątkę.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl

Author: futura