Skuteczne i zdrowe odchudzanie

Skuteczne i zdrowe odchudzanie

Skuteczne i zdrowe odchudzanie – w Polsce mierzymy się już z falą otyłości. Większość z nas na różnych etapach swojego życia próbuje schudnąć. Ciężko nam zebrać siły, by oprzeć się swoim stałym przyzwyczajeniom. Dlatego nasze odchudzanie najczęściej polega na nagłych zrywach i głodówkach przez kilka dni, które później wynagradzamy sobie dodatkowymi porcjami ulubionych smakołyków. Coraz mniej się ruszamy, po pracy nie mając siły podnieść się z kanapy i tak zapętlamy się nie widząc rozwiązania na ciągle powiększającą się sylwetkę.

Żeby schudnąć trzeba jeść

Zapominamy niestety bardzo często o tym, że aby schudnąć musimy jeść. Po to, żeby być zdrowym i żeby efekty odchudzania pozostały z nami na dłużej. Bardzo często jednak decydując się na odchudzanie zaczynamy stosować głodówki, potrafimy żywić się sokami czy cudownymi miksturami. Oczywiście w ten sposób uda nam się schudnąć, ale później w bardzo łatwy sposób przybędzie nam jeszcze więcej kilogramów. Aby utrzymać takie efekty musielibyśmy już do końca życia żywić się takimi rzeczami. Dlatego rozpoczynając odchudzanie musimy zmienić swoje myślenie o diecie. To nie ma być szereg wyrzeczeń, które podejmujemy każdego dnia i czekamy aż wreszcie będziemy mogli jeść normalnie.

Dieta powinna być całkowitą zmianą stylu naszego życia. Jeśli nie jesteśmy w stanie sami sobie gotować to postawmy na catering dietetyczny, który dostarczy nam zbilansowane posiłki do domu każdego dnia. Myśląc o diecie postawmy przede wszystkim na swoje zdrowie. Zadbajmy o pięć posiłków każdego dnia, które dostarczą nam energii, ale także wszystkich niezbędnych składników i minerałów. Wpłynie to pozytywnie na naszą sylwetkę, ale również nasz organizm nam za to podziękuje. Jeśli nie wiemy ile potrzebujemy kalorii i jakie składniki powinniśmy spożywać to najlepiej skonsultować się z dobrym dietetykiem. Ułoży on dietę odpowiednią do naszych potrzeb a w razie czego będziemy mogli zamówić catering dietetyczny.

Pięć posiłków dziennie

dieta

Najczęściej mówi się o pięciu posiłkach dziennie, które warto spożywać zarówno dla zdrowia jak i dobrego wyglądu. Nie mogą to być jednak posiłki tylko o określonej ilości kalorii. Bo a i owszem schudniemy jedząc w niewielkich porcjach białe pieczywo, ale zdecydowanie lepsze będzie pełnoziarniste, które jest znacznie bardziej kaloryczne, ale niesie ze sobą dużo więcej witamin i minerałów. Wiele osób ma szczególnie problem z jedzeniem w pracy, jesteśmy ciągle zalatani i nie chce nam się szykować posiłków do pracy w domu. Wtedy, albo nie jemy w ogóle albo łapiemy coś na szybko w okolicznych barach czy sklepikach. O szkodliwości takich posiłków nawet nie warto wspominać, dlatego w takiej sytuacji tym bardziej warto zainwestować w catering dietetyczny.

Posiłki powinny być spożywane o równych porach, ustali to odpowiedni rytm dla naszego organizmu. Jedzmy jak najwięcej surowych warzyw i owoców, jeśli tylko nasze zdrowie nam na to pozwala. Najlepiej jest też korzystać z produktów sezonowych, które zawierają największą ilością pożądanych składników mineralnych. Im mniej przetworzone produkty, tym lepiej dla naszego zdrowia. Wprowadzając takie zmiany uda nam się osiągnąć efekt na stałe. Czasem potrzeba nam niewielkich zmian, żeby osiągnąć sukces. Wprowadzenie wspólnych posiłków dla całej rodziny wpłynie pozytywnie na wszystkich jej członków. Dlatego warto pomyśleć o takich zmianach nie tylko ze względu na siebie, ale również dzieci, które szczególnie potrzebują zdrowych nawyków. Catering dietetyczny może nas nauczyć zdrowego podejścia do diety i prawidłowego komponowania posiłków.

Aktywność i woda dla zdrowia

Skuteczne i zdrowe odchudzanie
Skuteczne i zdrowe odchudzanie

Catering dietetyczny może nam pomóc w osiągnięciu upragnionej sylwetki, ale jeśli nie dołożymy do tego ćwiczeń i odpowiedniego nawodnienia organizmu to sam nic nie zdziała. Jeśli chodzi o prawidłowe nawodnienie organizmu to musimy przede wszystkim zadbać o wypijanie przynajmniej 1,5 l wody. Dla wielu osób jest to niezwykle trudne, ale wystarczy każdego dnia zabierać ze sobą pełną butelkę wody i nosić ją zawsze przy sobie. Taki dodatkowy ciężar sprawi, że będziemy pamiętać o systematycznym piciu. Szybko zauważymy efekty, gdy przestaniemy odczuwać bóle głowy, zmęczenie czy brak koncentracji. Pracując w klimatyzowanych pomieszczeniach potrzebujemy dobrego nawodnienia, dlatego pamiętajmy o piciu wody, zielonej herbaty czy soków.

Kolejnym krokiem jest wprowadzenie na stałe do swojego życia aktywności fizycznej i nie chodzi tu wcale o katowanie się na siłowni czy fitnessie. Czasem wystarczy po prostu codziennie spacerować, wychodzić z rodziną na rower czy na rolki z dziećmi. Nie może to być jednak okazyjna aktywność, np. raz w tygodniu. Takie zrywy nie przyniosą nic dobrego naszego organizmowi. Najlepiej jest poszukać takiego sportu, który będzie nam sprawiał radość. Wtedy z przyjemnością będziemy wychodzić ćwiczyć i mimowolnie zgubić nadprogramowe kilogramy. Jeśli ciężko nam się zmobilizować samemu to namówmy do aktywności kogoś bliskiego. Będzie to dodatkowym motywatorem do podjęcia stałej aktywności fizycznej.

Author: futura