Smartfony – jak bardzo zmieniły nasz świat?

Smartfony - jak bardzo zmieniły nasz świat?

Smartfony – jak bardzo zmieniły nasz świat? W XXI wieku technologia zdecydowanie zawojowała świat. Coraz więcej osób używa analogowych przedmiotów, a swoje działania przenosi do sfery cyfrowej by wydajniej i skuteczniej móc pracować. Niewątpliwie do ery cyfryzacji i tego jak wygląda dzisiejsza rzeczywistość przyczyniły się smartfony.

XXI wiek to era rozwoju technologicznego. Jak zmienił się świat po wprowadzeniu na rynek różnego rodzaju smartfonów?

To właśnie smartfony sprawiły, że każdy z nas niezależnie od tego gdzie się znajduje i na którym krańcu świata by nie był, ma przy sobie mały komputer. To właśnie telefon stał się naszym małym komputerem, który cały czas mamy gdzieś blisko siebie. W telefonach oglądamy wiadomości, seriale, słuchamy muzyki, dokonujemy zakupów, gramy. To właśnie dostęp do internetu i możliwość używania w telefonach internetu sprawiła, że świat cyfrowy zaczyna dominować nad światem analogowym. Coraz częściej rozmowy, które niegdyś odbywały się w sposób telefoniczny czy smsowy, odbywają się na pomocą internetu właśnie. Posiadamy coraz więcej narzędzi w swoich smartfonach do komunikowania się ze sobą. Świat ikon bardzo mocno wkroczył także do naszych wiadomości tekstowych, które wysyłamy każdego dnia. Coraz częściej używamy elementu wizualnego w postaci ikony, która pokazywałaby jakiś stan w jakim obecnie się znajdujemy, zamiast naszego opisywania go. Era cyfryzacji to era obrazów i dźwięku, coraz rzadziej era piśmienna.

Dostęp do licznych aplikacji, serwisów streamingowych, dostęp do najnowszych technologii sprawia, że za pomocą kilku kliknięć w dowolnym miejscu na świecie, gdzie znajdziemy dostęp do internetu, możemy oglądać filmy czy seriale

Dostęp do internetu w smartfonach sprawił, że telefon stał się naszym małym oknem na świat. Bardzo często jadąc komunikacją miejską – tramwajem, autobusem czy udając się w nieco dalszą podróż pociągiem, to na telefonie właśnie oglądamy wiadomości, filmy, seriale czy nawet czytamy książki. Smartfony istotnie przyczyniły się do tego, że nasze życie kulturalne odbywa się teraz w telefonie. Coraz rzadziej chodzimy do kina i coraz rzadziej odwiedzamy miejskie biblioteki. Serwisy streamingowe filmów czy seriali, a nawet książek posiadają także swoje odpowiedniki w aplikacjach, które wystarczy zainstalować w swoich smartfonach i za odpowiednią opłatą abonamentową możemy mieć dostęp do niekończącej się biblioteki multimedialnej.

Gdzie kupować telefony? Jakie są najkorzystniejsze oferty i gdzie szukać promocji dla konsumentów?

Smartfony - jak bardzo zmieniły nasz świat?
Smartfony – jak bardzo zmieniły nasz świat?

Jeśli chodzi o wybór smartfona przy jego zakupie i o elementy składowe, które przyczyniają się do tego, że wybieramy ten produkt, a nie inny to badania wskazują, że duże znaczenie ma w tym przypadku nasza płeć, status społeczny oraz kilka innych czynników. Bowiem badania wykazują, że kobiety o wiele częściej zwracają uwagę na wygląd i design telefonu, a z kolei mężczyźni przy wyborze swojego modelu kierują się jego specyfikacją, czyli rozmiarem ekranu, pojemnością, wytrzymałością baterii, systemem. Jeśli zaś chodzi o różnice przy wyborze smartfona, patrząc na wiek to zdecydowanie warto zauważyć, że wśród osób młodych, uczących się – ważnym czynnikiem jest to jaki sprzęt posiadają znajomi. Dla wielu osób świetnej jakości smartfon jest wyznacznikiem swoistego prestiżu. Wiele osób także kupując swój model smartfona decyduje się na niego patrząc tylko i wyłącznie na markę. Jest to bardzo częsty czynnik przesądzający. Kiedy wiele sprzętów posiadamy w domu z tej samej firmy i działają one w miarę sprawnie, wówczas buduje się w nas zaufanie do danej firmy. Dlatego kiedy przychodzi do wyboru konkretnego telefonu i kiedy stajemy przed półką, gdzie leży kilkadziesiąt modeli, wówczas podprogowo bardzo często przychylniej będziemy patrzeć na smartfony wyprodukowane przez zaufanego i sprawdzonego producenta.

Różnice cenowy pomiędzy poszczególnymi sklepami z elektroniką. Z czego wynikają i na co warto zwrócić uwagę, decydując się na zakup swojego telefonu?

Jeśli zaś chodzi o ceny smartfonów, do jakich mamy dostęp na rynku w Polsce, a nie decydujemy się na podpisanie umowy z konkretnym operatorem to tutaj mamy dwie ścieżki do wyboru. Przede wszystkim udanie się do stacjonarnych sklepów z elektroniką. Tam znajdziemy kilkadziesiąt modeli w różnych cenach o różnej specyfikacji, dzięki czemu możemy znaleźć coś dla siebie. Warto pamiętać jednak o tym, że sklepy stacjonarne mają zdecydowanie wyższe ceny od tych, które znajdziemy w sieci. Dlatego też drugą opcją, zdecydowanie korzystniejszą dla naszego portfela jest skorzystanie z ofert smartfonów dostępnych w różnego rodzaju sklepach internetowych. Wówczas możemy zaoszczędzić często nawet trzydzieści procent kwoty, którą zapłacilibyśmy w sklepie stacjonarnym. Dlatego też zanim podejmiemy decyzję o zakupie konkretnego telefonu, warto zrobić rekonesans na rynku przejść się do sklepów stacjonarnych, aby zobaczyć na żywo różne modele, które później po powrocie do domu możemy zamówić pocztą, dzięki czemu przed zakupem będziemy wiedzieli czego się spodziewać po naszym zamówieniu.

Author: futura