Ubrania do tańca dla dzieci

Ubrania do tańca dla dzieci – nauka tańca cieszy się coraz większą popularnością wśród dzieci. W przeciwieństwie do wielu innych atrakcji, nie jest to kosztowne zajęcie. Wpływ na cenę takiego szkolenia ma fakt, że nie potrzeba dodatkowych akcesoriów jak rakieta do tenisa, strój do jazdy konnej czy instrument.

Jedyne, czego potrzeba to chęci, zaangażowanie i dobry nauczyciel. By jednak zachwycać na parkiecie lub scenie podczas przedstawienia Twoje dziecko potrzebować będzie odpowiedni strój do tańca. Ten może różnić się w zależności od uprawianego rodzaju tańca. W poniższym artykule podpowiadamy, czym kierować się wybierając odzież dziecięcą do tańca.

Balet

Ubrania do tańca dla dzieci

To rodzaj tańca, w którym poza odpowiednim ruchem i muzyką liczą się także dodatkowe elementy, jak: scenografia, kostiumy, czy też gra aktorska. Nie bez przyczyny mówi się, że balet to coś więcej niż taniec. Właśnie to coś więcej przyciąga każdego roku ogromną ilość dziewczynek i chłopców do spróbowania swoich sił, by po kilku latach brać udział w wystąpieniach typu Jezioro Łabędzie P. Czajkowskiego oraz Giselle A. Adama.
Myśląc o stroju baletowym, pierwsze na myśl przychodzą krótkie sukienki (paczce), balerinki i trykoty. To oczywiście niezbędne elementy profesjonalnych baletnic, jednak dla początkujących w zupełności wystarczą body, getry oraz miękkie baletki. Wybierając ubrania do ćwiczeń, należy zwrócić uwagę, żeby były one przede wszystkim wygodne i elastyczne, tak by zapewniały komfort podczas żmudnych treningów.  Dla bardziej zaawansowanych dziewczynek warto zakupić spódniczki dla dziewczynek tutu, w której będzie wyglądała jak mała księżniczka. Małe baletnice uwielbiają to!

Taniec jazzowy

Jazz to połączenie baletu, tańca nowoczesnego i tańca akrobatycznego. To bardzo męcząca forma tańca,  w której znajdziemy większą swobodę ruchu i ekspresji niż balet. Taniec jazzowy uczy wyrażać swoje emocje i uczucia poprzez ruch, angażując przy tym wszystkie partie ciała. Doskonale wpływa na ogólną sprawność fizyczną, poprawiają gibkość, kondycję i siłę. Jazz jako taniec najczęściej możemy zobaczyć na deskach teatru czy w musicalu.
Żeby Twoja pociecha mogła uprawiać taniec jazzowy potrzeba nabyć odpowiednie ubranka chłopięce i dziewczęce. Dziewczyny zakładają zazwyczaj zwiewne i lekkie sukienki bawełniane bądź luźne tuniki. Podczas tańca są zazwyczaj boso lub w jazzówkach – specjalnych butach, które nie ograniczają ruchu. Cały strój musi być przede wszystkim wygodny i elastyczny, by w żadnym momencie nie ograniczał ruchu.

Taniec standardowy

Tańce standardowe często możemy spotkać podczas różnego rodzaju pokazach, czy też turniejach. Ze względu na swoją widowiskowość przyciągają one coraz większą liczbę chętnych, w tym także dzieci. Wybierać można między innymi w walcu wiedeńskim, tango czy fokstrocie. Jeśli nasze dziecko zdecyduje się trenować, któryś z nich, należy zakupić odpowiednią odzież dziecięcą dla dziecka. Dziewczynki występują najczęściej w długich, zwiewnych sukniach, które dół mają wykończony lamówkami czy falbanami, a całość ozdabiają: pióra, cekiny, bądź koronki. Buty do tańca standardowego muszą być wygodne, a jednocześnie pasować do stylizacji. Najlepiej sprawdzają się profesjonalne buty do tańca z miękką, elastyczną podeszwą. Ubiór chłopca jest prostszy – najczęściej zakładają oni białą koszulę, garnitur lub frak.

Taniec latynoamerykański

To zdecydowanie najbardziej widowiskowa grupa tańców, w których tańczy się w parach. W jej skład wchodzą takie rozrywki, jak: samba, cza-cza, rumba, czy salsa. Wszystkie charakteryzują się tym, że są bardzo szybkie, dynamiczne i przyjemne do oglądania. Wymagają również innych strojów, co do których wymagania są mniej rygorystyczne. Chłopcy nie muszą mieć fraka, a kobiety długich sukien. Młode tancerki najczęściej występują w krótkich, falbaniastych spódniczkach i topach, a tancerze w koszulkach z krótkim rękawem. Ważną kwestią jest oczywiście obuwie, dziewczynki do tańca zakładają specjalne sandałki na obcasie, a chłopcy pantofle. Przeglądając oferty sklepów z odzieżą dziecięcą do tańca znajdziemy setki modeli, w barwnych kolorach.

Hip-Hop

Taniec nowoczesny, w którym liczy się przede wszystkim sprawność fizyczna i energia. Jak na młodzieżowy taniec przystało, nie ma tutaj zasad, które należy bezwzględnie przestrzegać. Sam taniec opiera się na improwizacji i inwencji twórczej tancerza lub choreografa. Podobnie sytuacja ma się w odniesieniu do stroju – tutaj również panuje duża dowolność. Sam tancerz decyduje, co zakłada.

Z uwagi na fakt, że Hip-Hop jest bardzo energicznym tańcem, zakładane stroje muszą być przede wszystkim wygodne i luźne. Osoby trenujące hip-hop zakładają najczęściej szerokie spodnie dresowe typu baggy, T-shirt i wygodną bluzę z kapturem. Wynika to również z faktu wywodzenia się tego stylu tańca z kultury hip hopu, w której dominują luźne kroje. Nie oznacza to jednak, że tancerz nie może na występ założyć np. eleganckiej koszuli. Wszystko zależy od inwencji, kreatywności i danej interpretacji, którą chce przedstawić swojej publiczności.