Wizytówka posesji – brama wjazdowa

Wizytówka posesji – brama wjazdowa

Wizytówka posesji – brama wjazdowa – po zakończeniu prac budowlanych następuje etap porządkowania posesji i grodzenia swojego terenu. Ogrodzenie zapewnia prywatność, a jednocześnie jest wizytówką właściciela i świadczy o jego guście. Ogrodzenie posesji powinno spełniać wysokie wymagania pod względem ochronnym. Współczesne bramy produkowane są w taki sposób, aby uniemożliwić wspinanie się po nich i przechodzenie na stronę posesji.

Bramy wjazdowe mają minimum 150 cm wysokości. Wybierając bramy, warto decydować się na produkt najwyższej jakości. Brama tańsza może wymagać w niedługim czasie renowacji. Bardzo ważna jest odporność na warunki pogodowe. Największą popularnością cieszą się bramy kute, ogrodzenia betonowe i wrota garażowe, które nie wymagają konserwacji i pięknie prezentują się przez dziesiątki lat. Usytuowanie wyjazdu na posesję musi być zgodne z planem zagospodarowania terenu.

Brama wjazdowa – centralny punkt ogrodzenia

Wizytówka posesji – brama wjazdowa
Wizytówka posesji – brama wjazdowa

Trudno nie zgodzić się z opinią, że brama wjazdowa jest wykończeniem ogrodzenia i jednym  z najważniejszych elementów aranżacji otoczenia domu. Bramy wjazdowe podkreślają stylistykę posesji i wiele mówią o guście mieszkańców.  Specjaliści od aranżacji krajobrazu radzą przemyśleć wygląd tego elementu przed zamówieniem bramy wjazdowej z montażem.  Wygląd bramy zależy od gustu klienta i większość firm oferujących bramy wjazdowe z montażem spełnia oczekiwania klienta. Brama wjazdowa otwierana jest kilka razy dziennie i trzeba wybrać rozwiązania, jakie zapewnią pełny komfort użytkowania.  Najprostszym rozwiązaniem okazują się modele rozwieralne. Aby wejść do posesji przez bramę rozwieralną, trzeba wysiąść z samochodu i otworzyć ją siłą własnych mięśni. To zabiera czas i jest dość uciążliwe, w sytuacji, kiedy człowiek śpieszy się do pracy. Osobom zapracowanym polecane są bramy przesuwne z napędem. Bramy przesuwne znakomicie sprawdzają się nawet przy niewielkich podjazdach. Ich zaletą jest automatyczne otwieranie. System otwierania i zamykania zależy od indywidualnych parametrów sterowników. Napędy mogą pracować z różną szybkością i wydajnością. Przy wyborze przesuwnej bramy wjazdowej z montażem bardzo ważnymi parametrami są: temperaturę ich pracy, szybkość przesuwu oraz siła ciągu. Napędy do bram garażowych powinien dobierać specjalista, ponieważ muszą być dopasowane do indywidualnych warunków. Producenci coraz częściej oferują pakiety składające się z bram przesuwnych i napędów. Montaż bramy wjazdowej jest coraz częściej oferowany przez firmy wykonujące bramy na wymiar.

Montaż bramy wjazdowej

Po szczęśliwym wybraniu bramy trzeba ją zamontować. Nie jest to proste zadanie. Powinien to zrobić fachowiec lub sama firma produkująca bramy garażowe z montażem na indywidualne zamówienia. Profesjonalny montaż to warunek zachowania gwarancji. Podnosi cenę, ale jest dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem niż samodzielne ustawianie bramy. Do zamontowania bramy niezbędne są następujące narzędzia: siłowniki, centralna sterująca, fotokomórki, sygnalizatory świetlne oraz pilot. Fundament pod bramę powinien znajdować się poniżej głębokości przymarzania gruntu. Dzięki temu brama jest stabilna i w okresie zimowym nie ma ryzyka naruszenia stabilności bramy. Właściwie wykonane fundamenty zapobiegają problemom z otwieraniem i zamykaniem bramy wyjazdowej.

Zobacz również:

Wygoda automatycznej bramy

Brama to inwestycja na lata. Powinna nie tylko ładnie prezentować się na tle domu, ale przede wszystkim musi być funkcjonalna. Tradycyjne bramy otwierane ręcznie odchodzą do lamusa. Klienci decydują się na kupno bramy z automatycznym otwieraniem. Jest ich kilka rodzajów, więc można wybrać bramę wyjazdową z montażem dostosowaną do swoich potrzeb. Brama z automatycznym napędem jest łatwiejsza w obsłudze. Nie trzeba wysiadać z samochodu, tracić czasu na zamykanie bramy przed opuszczeniem posesji. Zdalne sterowanie docenia się na jesieni i w zimie, kiedy to panują trudne warunki atmosferyczne: pada śnieg, deszcz, jest mróz i wieje silny wiatr. Wychodzenie z auta w taką pogodę, tylko po to, żeby otworzyć bramę nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Bramę automatyczną można otworzyć siedząc w samochodzie, wjechać na posesję i szybko udać się do domu. Automatyczne otwieranie bramy likwiduje ryzyko kradzieży pojazdu podczas otwierania bramy. Przy bramie ręcznej, kiedy trzeba wyjść z auta, samochód na chwilę pozostaje niestrzeżony i może stać się łatwym łupem złodziei.

W przypadku bramy przesuwnej bardzo ważne jest utrzymywanie szyn  w czystości. Należy regularnie usuwać z nich liście, piasek, śnieg i lód. Ceny bram wyjazdowych są rozbieżne – najtańsze modele można kupić za 600-800 złotych. Koszt zakupu bram z wyższej półki to nawet 4000 złotych. Brama jest gwarancją bezpieczeństwa. Powinna być produktem, co do którego właściciel będzie miał pełne zaufanie. Bezpieczeństwo posesji jest priorytetowe i nie powinno się na nim oszczędzać.  Estetyka wszystkich bram spełnia oczekiwania klientów. Postawienie bramy wjazdowej z montażem wieńczy budowę domu i ogradzania swojego miejsca na Ziemi.

Author: futura