Zjawiskowa biżuteria dla zakochanych

Zjawiskowa biżuteria dla zakochanych

Zjawiskowa biżuteria dla zakochanych – czy biżuteria to wspaniały pomysł na prezent jedynie dla kobiety? Absolutnie nie! Na rynku znajdziemy wiele modeli dla par, a niektóre mogą okazać się idealnym sposobem na wyznanie miłości. Gdzie szukać i na jaką biżuterię postawić? Oto garść porad specjalnie dla zakochanych…

Z rozmaitych okazji pragniemy czasem obdarować bliskie nam osoby wyjątkowymi prezentami. Szczególnie zakochani pragną znaleźć idealny drobiazg dla swojej drugiej połówki. Biżuteria może okazać się perfekcyjnym prezentem zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny. Jak znaleźć ten najbardziej wyszukany, który na lata pozostanie w pamięci zakochanych?

Zakochaj się w srebrze i złocie

Podstawowym pytaniem przed jakim stają osoby poszukujące biżuterii w ramach prezentu jest to, czy zdecydować się na złoto czy srebro. Czy prawdą jest, że biżuteria srebrna najczęściej jest odpowiednia dla blondynek i kobiet o jasnych odcieniach skóry, a brunetki i szatynki z nieco ciemniejszą karnacją lepiej czują się w złocie? Co prawda styliści rzeczywiście opracowali podobny podział rodzajów biżuterii dopasowanych do typu urody, jednak obecnie w większości odchodzi się od takich wyborów. Szeroki wachlarz odcieni złota i srebra, a do tego mnogość modeli i fasonów, które łączą te dwa kolory biżuterii powodują, że prawie żadna kobieta nie będzie chciała ograniczać swoich biżuteryjnych wyborów do jednego tylko koloru. Gdy poszukujemy prezentu warto jednak wziąć pod uwagę również kwestie finansowe. Biżuteria srebrna zwykle jest dostępna w nieco atrakcyjniejszych cenach, jednak tak naprawdę biorąc pod uwagę szeroki wybór w sklepach jubilerskich (również internetowych) i częste promocje, śmiało można powiedzieć, że każdy znajdzie coś pięknego w założonym przez siebie budżecie.

Biżuteria dla dwojga

Ciekawy pomysł na wspólny i absolutnie wyjątkowy prezent stanowi biżuteria dla par. W ostatnich latach panowie coraz częściej noszą bransoletki, wisiorki, sygnety i pierścienie. Wśród modeli biżuterii srebrnej i złotej znaleźć można takie, które są dedykowane zakochanej parze. Identyczne elementy biżuterii to subtelny, a zarazem jednoznaczny sygnał, że zakochanych łączy wyjątkowe i silne uczucie. Ponadto biżuteria pozwala na przywołanie miłych chwil, nawet gdy jesteśmy daleko od naszej drugiej połówki.

Motywy i wzory biżuterii srebrnej

Decydując się na zakup biżuterii srebrnej lub złotej dedykowanej zakochanym warto pamiętać również o tym, aby wybrać wzór, który będzie odpowiadał zarówno kobiecie jak i mężczyźnie. Nie każdy ucieszy się bowiem z klasycznego wisiorka z motywem serca czy motyla. Ale ciekawym pomysłem, np. dla par, które są aktywne fizycznie będą wzory związane z ich zainteresowaniami. Bransoletki z motywem tancerza dla osób uczęszczających na zajęcia taneczne, albo rakieta tenisowa dla fanów tenisa to nieoczywiste, a jednocześnie świadczące o bliskich relacjach pomysły na prezent. Gdy para posiada wspólne pasje, np. uwielbia spędzać czas na górskich wędrówkach biżuteria z górskim pejzażem to romantyczny i sentymentalny drobiazg.

Niepowtarzalność przede wszystkim

Czym charakteryzuje się prezent dla ukochanej osoby, który przynosi uznanie i sprawia najwięcej radości? Jest niepowtarzalny. Z tego powodu każdą praktycznie biżuterię, którą planujemy podarować naszej drugiej połowie warto dodatkowo spersonalizować. Obecnie zarówno biżuteria srebrna jak i złota może zostać ozdobiona specjalnie dla nas wykonanym grawerem. Pomysłów na to co wygrawerować może być wiele… Od klasycznych symboli nieskończoności albo znaczących dla pary dat, przez imiona (lub inicjały) zakochanych lub wyjątkowe dla nich miejsca, aż po całkowicie nietypowe wzory, np. symbole celtyckie. Najważniejsze, aby wykazać się głęboką znajomością drugiej osoby, wspólnych pasji, marzeń, wartości.

Jedyna w swoim rodzaju

Zjawiskowa biżuteria dla zakochanych
Zjawiskowa biżuteria dla zakochanych

Pierwszym miejscem, które najczęściej przychodzi na myśl gdy planujemy zakup biżuterii są typowe, klasyczne sklepy jubilerskie. Jednak nierzadko okazuje się, że to w niewielkich sklepikach prowadzonych przez pasjonatów-rzemieślników znajdziemy najpiękniejsze modele, mniej powszechne i wyjątkowe. Artyści, którzy tworzą pojedyncze sztuki pierścionków czy wisiorków również mogą ozdobić je wybranym grawerem. Mogą jednak wykazać się jeszcze bardziej indywidualnym podejściem i zaproponować stworzenie biżuterii (srebrnej lub złotej) na specjalne zamówienie. Wówczas to klient podczas specjalnego spotkania przedstawia swoje oczekiwania, a jubiler przygotowuje na tej podstawie projekt, który następnie wspólnie dopracowują. Takie rozwiązanie bywa kosztowne pod względem finansowym, daje jednak pewność, że ukochana osoba otrzyma prezent szczególny, unikatowy, stworzony wyłącznie z myślą o niej.

Nie tylko Walentynki, rocznice, czy urodziny stanowią doskonałą okazję do wręczenia prezentu najbliższej osobie. Jednak to właśnie ich oprawa, celebrowanie wspólnie spędzonych, uroczystych chwil wymaga równie szczególnego prezentu. Biżuteria jest wspaniałym pomysłem na prezent dla ukochanej osoby, tym bardziej jeśli pragniemy podkreślić łączące nas uczucia i wspólne pasje. Po latach to właśnie takie wyszukane, niezwykłe i oryginalne prezenty, które dodatkowo zostały ozdobione wyjątkowym, łączącym parę motywem stanowią najlepszy pretekst do pięknych wspomnień.

Author: futura