Stylizacja paznokci

Stylizacja paznokci

Dawniej manikiurzystka, dziś stylistka paznokci. Tak określić można ten właśnie zawód, który na przestrzeni ostatnich lat cieszy się niebywale dużą popularnością. Chcąc stworzyć dobrze prosperującą firmę, a do tego kochając działać w obrębie paznokci, taka praca to idealny sposób na zarobek i na wykonywanie tego, co się naprawdę kocha. W tym tekście chcielibyśmy dokładnie skupić się na zawodzie stylistki paznokci, ukazując ten zawód niejako od kulis. Jedno jest pewne – stylizacja paznokci jest usługą, z jakiej dziennie korzysta dziesiątki klientek. W tej branży mając odrobinę talentu i chęci działania, można osiągnąć naprawdę bardzo dużo.

Stylistka paznokci – przyjemny zawód czy ciężka praca?

Stylizacja paznokci
Stylizacja paznokci

Tak naprawdę na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że stylistka paznokci to zawód niezwykle przyjemny, mało wymagający. Przez wielu traktowany niemal niczym zabawa, a nie forma 

zarobku na co dzień. Bo jak to nazwać pracą, gdy maluje się komuś paznokcie, tworzy się wzorki i wymyśla różnorodne motywy na pazurkach? Prawda jest jednak taka, że to zawód tak samo ciężki i wymagający, jak wszystkie inne. Potrzeba tutaj specjalnych kursów i szkoleń, których nie wystarczy ukończyć, by już działać prężnie w branży i by mieć grono zadowolonych klientek. Tutaj wciąż należy się rozwijać, stale brać udział w kolejnych szkoleniach i ciekawych spotkaniach. Dobra stylistka musi mieć nie tylko odpowiednie umiejętności, ale musi ona przede wszystkim umieć zaoferować klientkom nowe trendy i ciekawe pomysły, jeśli w grę wchodzi stylizacja paznokci. W zawodzie tym trzeba być niezwykle dyspozycyjnym. Nie jest to praca na kilka godzin dziennie, jeśli ma być ona jedynym źródłem dochodu. Owszem, zdarzają się takie stylistki, które traktują ten zawód, jako dodatkowy zarobek. Mimo wszystko jednak okazuje się, że pracy jest tak dużo, że rezygnują z etatu, zakładają własne firmy i oferują tego typu usługi stałego gronu odbiorców swoich usług.

Stylistka paznokci – główne zadania

Stylistka paznokci jest inaczej manikiurzystką, choć w dzisiejszych czasach zawód ten został bardzo mocno rozbudowany. Kilkanaście lat temu osoby takie przede wszystkim dbały o pięknie pomalowane paznokcie swoim klientkom, dziś z kolei oferują one zdecydowanie więcej. A wszystko to związane jest przede wszystkim z możliwościami, jakie stylizacja paznokci ma do zaoferowania. W chwili obecnej nie chodzi tylko o to, aby pomalować paznokcie lakierem, ale o to, by je przedłużyć lub odbudować, by wzmocnić płytkę, zatroszczyć się o skórki wokół paznokci, stworzyć trwały kolor czy konkretny wzór. Wachlarz ofertowy gabinetów kosmetycznych, w których to wykonywana jest stylizacja paznokci jest bardzo dużo i każdy może postawić na to, co tylko mu odpowiada i pasuje. 

W jaki sposób można zostać stylistką paznokci?

Oczywiście amatorką może zostać każda osoba, jednak grono jej klientek z pewnością nie będzie duże. Dziś cenimy sobie najwyższą jakość i ona właśnie jest dla nas najważniejsza. To stanowi absolutnie priorytet. Aby być stylistką, która będzie się rozwijać, zdobywać wciąż nowe rzesze odbiorców, stawiać na coraz wyższą jakość usług, trzeba się kształcić i szkolić. To stanowi rzecz najważniejszą. Amatorki stylistki pracują zazwyczaj w swoich domach. Nie dezynfekują sprzętu, nie dbają o zasady higieny, nie troszczą się o to, by stawiać na profesjonalizm w najlepszym tego słowa znaczeniu. Jakość wykonanych usług pozostawia wiele do życzenia. Bardzo często zdarza się tak, że klientka przychodzi i jest to jej pierwsza, a jednocześnie i ostatnia wizyta w tym miejscu. Dużo bardziej cenimy sobie profesjonalizm. Jak więc taką profesjonalną stylistką paznokci zostać? Podstawą jest specjalistyczne kursy, dzięki którym otrzymuje się certyfikat ich ukończenia. I tutaj jednak pojawia się haczyk. Na rynku istnieje bardzo wiele firm, które oferują szybkie szkolenia z otrzymaniem certyfikatu. Takie kursy należy omijać szerokim łukiem. Lepiej jest postawić na kurs zdecydowanie droższy, z którego uda nam się coś więcej wyciągnąć i który będzie w stanie przekazać nam zarówno teoretyczną, jak również i praktyczną wiedzę. Poprzez takie kursy należy poznać zarówno odpowiednią teorię, jak również i praktykę. Dobra stylistka będzie chciała zaznajomić się tak naprawdę we wszystkim, aby móc być w pełni do potrzeb swoich drogich klientek. 

Ile zarabiają manikiurzystki?

Tak naprawdę nie ma jednej, jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż przedział cenowy może być naprawdę bardzo różny. W każdym zawodzie i w każdej firmie, pracownicy otrzymują również wynagrodzenie adekwatne do ich pracy czy wykształcenia. Jeśli stylizacja paznokci ma być prowadzona na wysokim poziomie, takie osoby się cenią w swoich usługach. Średni koszt za jedną klientkę wynosi blisko 80 złotych. Oczywiście jedne kobiety przyjmują dziennie dwie klientki, inne dziesięć. Po odliczeniu wszelkich wydatków i kosztów, średni miesięczny koszt stylistki paznokci wynosi około 3500 złotych netto. 

Author: futura