Szklarz

Szklarz

Szklarz – jakie usługi są przez niego wykonywane? W większości przypadków zawód szklarza może kojarzyć nam się z produkcją luster bądź montowaniem i wymianą szyb. W praktyce jednak zakres obowiązków takiego specjalisty jest znacznie szerszy. Warto zapoznać się z najpopularniejszymi usługami i wybrać te, które w naszym mniemaniu mogą okazać się najbardziej atrakcyjne.

Jakie usługi wykonywane są przez profesjonalnego szklarza? Które z nich w sposób szczególny są godne uwagi i cieszą się największą popularnością? Gorąco zapraszamy do lektury poniższego wpisu, który stanowi odpowiedź na te i na wiele innych pytań.

Szklane daszki i balustrady

Jedną z najpopularniejszych usług, jeśli chodzi o szklarzy, jest produkcja szklanych daszków i balustrad wykonanych z tego samego materiału. Do wytwarzania tych drugich wykorzystuje się najczęściej szkło hartowane lub szkło hartowane laminowane, w zależności od preferencji klientów. Całość montowana jest za pośrednictwem punktowych okuć. Alternatywnym rozwiązaniem są listwy w systemie bocznym lub górnym. Jeśli zaś chodzi o szklane daszki, są one uznawane za niezwykle trwałe i estetyczne. Mogą stanowić świetną ochronę przed śniegiem i deszczem dla osób, które wchodzą do danego budynku. Daszki są zbudowane z kilku warstw szkła, które połączone są ze sobą za pośrednictwem folii. Ich mocowanie opiera się na wspornikach do elewacji lub na cięgnach podtrzymujących. 

Szkło lacobel

Kolejną usługą szklarzy jest wytwarzanie szkła lacobel. Czym jednak ono jest? Otóż to nic innego, jak idealnie gładka tafla szkła, która może powstać dzięki technologii float. Kluczowe jest wykorzystanie kilku warstw szyb (przynajmniej dwóch), a także dwóch warstw folii. Całość skleja się, dzięki czemu klient otrzymuje nie tylko wytrzymały, ale również odporny na uszkodzenia mechaniczne egzemplarz. Gotowy wyrób z reguły wykorzystywany jest jako element ozdobny. Niekiedy jest to skuteczny zamiennik popularnych ściennych kafelek. 

Oprawianie obrazów

Dość powszechnym problemem jest to, że klient kupuje obraz, jednak ma poważne problemy z jego oprawianiem. W takich sytuacjach usługi szklarza są zbawienie. Może on oprawić bowiem nie tylko obrazy, ale również zróżnicowane grafiki, akwarele, lustra, zdjęcia. Profesjonaliści oferują klientom szereg zróżnicowanych ramek- drewnianych i aluminiowych. Do oprawy bardzo często wykorzystywane jest szkło antyrefleksyjne, które jest lepiej widoczne w przypadku padających promieni słońca. Alternatywnym rozwiązaniem jest szkło 2 mm typu float. Wybór jest zatem bardzo szeroki i zależny przede wszystkim od indywidualnych preferencji naszego klienta. 

Obrabianie szkła

Szklarz
Szklarz

Szklarze bardzo często decydują się na rozszerzenie swojej działalności, w konsekwencji oferują klientom usługi związane z obróbką szkła. Jakie czynności mogą być zatem wykonywane? Do przykładowych zalicza się chociażby rozkrój szkła, fazowanie, wiercenie otworów, szlifowanie. Specjaliści najczęściej nie ograniczają się do jednego rodzaju szkła, dlatego też klient ma do wyboru kilka rodzajów. Do najpopularniejszych zaliczyć możemy szkło typu float, szkło samoczyszczące, szkło refleksyjne, szkło ornamentowe, szkło laminowane, szkło odbarwione, szkło satynowe, szkło kominkowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dobry szklarz zamontował szkło do mebli, przesuwnych szafek, gablot, a także innych elementów szklanych. Pamiętajmy o tym, że jego praca nie jest szablonowa. Pomimo tego, że jakaś usługa nie znajduje się w cenniku danej osoby, to warto skontaktować się ze specjalistą- często jest w stanie wykonać coś zupełnie innego, jeśli zostanie za to odpowiednio wynagrodzony, jednocześnie uważa, że bez większych problemów podoła określonemu zadaniu.

Drzwi, szyby zespolone i inne konstrukcje szklane

Zakłady szklarskie cieszą się ogromną popularnością. Jest to jednak w zupełności zrozumiałe, bowiem zakres usług takich firm jest bardzo szeroki. Przykładową specjalnością, o której wielu klientów zapomina, jest produkcja zespolonych szyb. Co ciekawe, mogą to być szyby różnego rodzaju. Do najpopularniejszych zaliczyć możemy te bezpieczne, chroniące przed promieniowaniem ultrafioletowym, energooszczędne, antywłamaniowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby klient zdecydował się na nowoczesne drzwi szklane- bardzo często wykonane są one ze szkła hartowanego. Wówczas mamy do czynienia z ponadprzeciętną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, jednocześnie poziom bezpieczeństwa znacznie wzrasta. Jest to związane bezpośrednio z tym, że szkło hartowane kruszy się bardzo podobnie do kryształu, drobinki natomiast nie posiadają ostrych krawędzi, dlatego też ryzyko skaleczenia ulega zminimalizowaniu. Warto wspomnieć o mniej typowej usłudze, jaką jest produkcja przesuwnych drzwi szklanych, ale również tych wahadłowych i rozwiernych. Do pozostałych usług zalicza się produkcję przegród ściennych i kabin prysznicowych. Jak można zatem zauważyć, usługi szklarza są bardzo zróżnicowane. Klient może liczyć zatem na kompleksową obsługę w tym zakresie. 

Author: futura12