Turnieje golfowe

Turnieje golfowe

Najlepsze turnieje golfowe, o których powinieneś wiedzieć – wiele osób na pewno słyszało opinię, że golf to łatwa gra. Wystarczy wziąć kij, wbić piłkę do dołka i pojechać dalej wózkiem golfowym. Nie trzeba się męczyć i uczyć, wszystko jest jasne. Przyroda, ptaki śpiewają, świeci słońce. Tak jest, jeśli patrzysz na golfa jako rozrywkę. A jeśli jako sport, wszystko staje się trochę bardziej skomplikowane. Golf jest objęty programem Igrzysk Olimpijskich, co roku odbywają się setki profesjonalnych turniejów golfowych. Istnieją 4 główne które są również nazywane turniejami wielkoszlemowymi: Masters, US Open, Open Championship oraz PGA Championship.

Jak wygląda dzień golfisty?

Wszystkie harmonogramy zawodowych sportowców będą podobne. Siłownia, praca nad techniką, gra na polu golfowym, odpowiednie odżywianie. Taki reżim z zewnątrz wygląda na trudny, nawet trochę szalony. Ale nie zapominaj, że każdy program szkoleniowy jest indywidualny. Bierze pod uwagę cele sportowe, aktualną kondycję fizyczną i zdrowie sportowca i jest koniecznie połączony z okresami regeneracji i odpoczynku. Jeżeli golfista chce wziąć udział w turnieju golfowym musi poznać zarówno technikę jak i zasady gry.

Najlepsze turnieje golfowe, o których powinieneś wiedzieć

Turnieje golfoweDla większości ludzi golf nie jest najpopularniejszym i najbardziej ekscytującym sportem. Nie ma w nim takiego dreszczyku emocji, jaki mogą znaleźć ludzie uprawiający sporty kontaktowe, takie jak koszykówka i piłka nożna. Jeśli jednak zainteresuje Cię ta gra, będziesz mógł docenić jej piękno. Począwszy od pięknych widoków na pola golfowe, a skończywszy na niesamowitych pojedynkach w czasie turniejów golfowych pomiędzy graczami. Niezależnie od tego, czy byłeś zapalonym golfistą od dłuższego czasu, czy dopiero zaczynasz, musisz wiedzieć o najpopularniejszych turniejach golfowych.

Turniej golfowy Mistrzów

Znany również jako US Masters, jest to jeden z czterech najbardziej znanych turniejów golfowych. Pierwszy odbył się w 1932 roku, co czyni go jednym z najstarszych turniejów golfowych na świecie. W przeciwieństwie do innych, odbywa się co roku w tym samym miejscu, w Agusta National Golf Club. To nie tylko impreza sportowa, ale także turniej, który podtrzymuje tradycje golfa. Na przykład od 1949 roku mistrz otrzymywał zieloną kurtkę. Dokładnie rok później zwycięzca musiał ją zwrócić organizatorom turnieju, aby przekazali nowemu zwycięzcy.

US Open to turniej golfowy

Niektórzy z was mogą pomylić to z turniejem tenisowym. Jednak jeden z najsłynniejszych turniejów golfowych ma właśnie identyczną nazwę. Pierwszy odbył się w 1895 roku, co czyni go jednym z klasycznych turniejów, został zorganizowany przez United States Golf Association i często odbywa się w połowie czerwca. O ile nie ma opóźnień, turniej rozpoczyna się w trzecią niedzielę miesiąca. Liderami w zwycięstwach turniejowych są Will Anderson ze Szkocji, Ben Hogan i Jack Nicklaus, każdy z nich ma po cztery tytuły mistrza turnieju.

Brytyjski Open

Kolejnym turniejem w pierwszej dziesiątce będzie The British Open, zwany także The Open Championship lub The Open, założony w 1860 roku. Turniej ostatecznie odbył się na najlepszych polach golfowych w całej Wielkiej Brytanii.To jedyny duży turniej, który odbywa się poza Stanami Zjednoczonymi. Zwycięzca  zostaje nagrodzony pucharem. Harry Vadon jest rekordzistą pod względem największej liczby zwycięstw w tym turnieju z 6 zwycięstwami na swoim koncie. Najmłodszym zwycięzcą był Tom Morris, który wygrał w 1868 roku, miał wówczas 17 lat. Co ciekawe, najstarszym mistrzem był szkocki golfista o tym samym imieniu i nazwisku. Wygrał w 1867 roku, miał wówczas 49 lat.

Turniej golfowy PGA

Założony w 1929 roku PGA Tour to zbiór najbardziej prestiżowych turniejów golfowych na świecie. Golfiści podróżują po Stanach Zjednoczonych, aby rywalizować z najlepszymi golfistami. W turnieju golfowym oprócz Stanów Zjednoczonych uczestniczy 94 golfistów z 29 krajów. 30 najlepszych graczy weźmie udział w turnieju Tour Championship. Zwycięzca tego turnieju uzupełni swoje konto kwotą 15 milionów dolarów.

Puchar Rydera

W tym turnieju golfowym, który odbywa się tylko raz na dwa lata, biorą udział tylko drużyny z USA i Europy. Miejsce zmienia się również co dwa lata. Turniej został założony w 1927 roku, a nazwa turnieju pochodzi od Samuela Rydera, angielskiego biznesmena. Aby zakwalifikować się do tego turnieju, uczestnicy muszą spełniać wymagania kwalifikacyjne, które zmieniają się z roku na rok. Drużyny europejskie i amerykańskie mają różne kryteria selekcji golfistów. Turniej obejmuje różne konfrontacje między dwiema drużynami, po 12 osób każda. Łącznie w turnieju rozegranych zostanie 28 meczów na 18 dołkach. 

Puchar Solheima

Puchar Solheim jest podobny do Pucharu Rydera, który również odbywa się co dwa lata. Turniej ten przeznaczony jest dla golfistek i rywalizują w nim tylko drużyny z Europy i USA. Po raz pierwszy odbył się w 1990 roku. Od tego czasu odbywa się co dwa lata w latach parzystych aż do 2002 roku. Przeszedł do nieparzystych lat po 2003 roku, kiedy miał miejsce atak na World Trade Center. Turniej golfowy trwa trzy dni. Aby wziąć udział w tym turnieju, golfiści muszą zdobyć określoną liczbę punktów w trakcie sezonu. Drużyny USA i Europy mają różne wymagania punktowe.

US Women Open

Jak wiele innych sportów, golf jest zdominowany przez mężczyzn. US Women’s Open próbuje zająć tę samą pozycję, co turniej mężczyzn. Został zorganizowany przez United States Golf Association. Pierwszy turniej odbył się w 1946 roku. Pierwszą zwyciężczynią w historii turnieju była Patti Berg. Tymczasem Betsy Rawls i Mickey Wright odniosły najwięcej zwycięstw, każda z nich po cztery.

Wspomniane powyżej turnieje to tylko niektóre z turniejów, na które należy zwrócić uwagę. Odbywają się na najlepszych polach golfowych i gromadzą najlepszych golfistów. Nie wspominając już o tym, że to właśnie te turnieje mają maksymalną nagrodę pieniężną. Obejrzyj dowolny z tych turniejów a na pewno Ci się spodoba.

Author: futura12