Stawiamy domy drewniane od podstaw

Stawiamy domy drewniane od podstaw

Stawiamy domy drewniane od podstaw – postawienie domu drewnianego od podstaw to nie lada inwestycja. Warto na się decydować się choćby dlatego, że domy drewniane postawione przez renomowane firmy budowlane zdają egzaminy na wiele lat. Nie każdy chce ponosić dziś koszty stawiania domu w tradycyjnej, murowanej formie. Okazuje się bowiem, że domy z drewna w praktyce są rozwiązaniem dużo tańszym od domów wymagających postawienia fundamentu z materiałów murarskich. Taki znak czasów, że każdemu zależy na jak największej oszczędności materiałowej oraz finansowej.

Dom drewniany w zacisznej okolicy wcale nie potrzebuje kopania głębokich fundamentów, aby sprawdzać się dobrze i stanowić jednolitą, bezpieczną konstrukcję. Wystarczy rozejrzeć się w Internecie, by zauważyć, jak wiele ofert gotowych domów drewnianych wystawianych jest na sprzedaż każdego dnia. Czy warto kupować te domy? Tak, ponieważ domy drewniane są prawdziwym strzałem w dziesiątkę, nie tylko w znaczeniu własnościowego lokum, ale także w roli miejsc do wynajmowania na potrzeby tymczasowego pobytu.

Domy drewniane to przyszłość!

Tak wiele słyszy się dzisiaj o kryzysie ekonomicznym, a także zawirowaniach ekologicznych. Dom musi być nie tylko wygodny dla osób w nim zamieszkałych. Ogromne znaczenie ma fakt, by był wykonany w stu procentach z ekologicznych materiałów i żeby wykorzystywać do jego tworzenia surowce pochodzące z natury. Szybki czas postawienia takiego domu to także ważny czynnik. Jeśli pomyślimy sobie, że nasz wymarzony dom murowany postawimy w trybie stopniowym, zazwyczaj z powodu ograniczonych środków finansowych, chęci do działania nieco opadają. Nie ma już tego zapału oraz pozytywnego nastawienia. Z domami drewnianymi jest inaczej. Tutaj po prostu opracowanie projektu architektonicznego plus wszystkie działania budowlane w praktyce zajmować będą maksymalnie kilka miesięcy. Decydując się na postawienie domu drewnianego, mając określone na niego finanse, już po pół roku od rozpoczęcia pierwszych prac możemy cieszyć się nowym lokum. Przy stawianiu domu tradycyjnie murowanego można pomarzyć o takim rozwiązaniu. Na domy drewniane niektórzy przeznaczają całe oszczędności swojego życia. I nie ma się tutaj czemu dziwić.

Zobacz więcej:

Mieszkaj w domu drewnianym!

Stawiamy domy drewniane od podstaw
Stawiamy domy drewniane od podstaw

Nawet według własnego projektu! Firmy budujące domy drewniane korzystają nie tylko z własnych pomysłów. Inwestorzy są także otwarci na to, by potencjalni klienci przedstawiali im swoje własne pomysły na oryginalny dom z drewna, w którym można zamieszkać już po kilku miesiącach. Pomysły te nie muszą być opracowywane przez fachowca w dziedzinie budownictwa. Tak się składa, że projekty tworzone nawet najbardziej spontanicznie czekają na konsultacje z fachowcami zatrudnianymi właśnie w danych firmach architektonicznych. Wtedy zaczyna się nadawanie realnych ram każdemu projektowi. Nie trzeba się niczego wstydzić, nikt nie wymaga od nas fachowej wiedzy, a każdy pomysł da się dopasować do współczesnych ram i możliwości szerokiej dziedziny nowoczesnego budownictwa. Na co większość z nas kładzie największy nacisk, gdy zaczynamy się zastanawiać nad postawieniem domu drewnianego? Ludzie tłoczący się przez wiele lat w ciasnych mieszkaniach blokowych w pierwszej kolejności marzą o przestronnych, szerokich kuchniach, które dodatkowo można by jeszcze połączyć z rozległymi jadalniami. Nareszcie będzie można w domu urządzać obiady na kilkanaście osób!

Wszystko, czego dusza zapragnie

Wielbiciele otwartych przestrzeni koniecznie chcą, by ich nowe domy drewniane posiadały rozległe balkony oraz tarasy. Ich wielkość nie może się równać wielkościom typowych balkonów funkcjonujących przy mieszkaniach w blokach z wielkiej płyty. Na drewnianym balkonie musi być miejsce dla zestawu leżaków dla gości, a także stolików, na których przygotować będzie można poczęstunek.  Bardzo dużą popularnością obecnie cieszą się domy w stylu góralskim. Jak wiadomo, to właśnie w tego typu architektonicznych rozwiązaniach wykorzystuje się najwięcej naturalnych surowców. Trudno tym domom odmówić klasy i niebagatelnego szyku. Prezentują się wspaniale w każdej przestrzeni, niezależnie od tego, czy postawimy je na tle gór, czy też w otoczeniu leśnych drzew.

Czasami jeden dom nie wystarczy…

Całoroczne domy drewniane dla bardziej operatywnych inwestorów okazują się być całkiem pokaźnym źródłem dochodu. Bardzo popularne jest stawianie całych kompleksów domów drewnianych z przeznaczeniem pod tymczasowy wynajem. W ten sposób funkcjonuje wiele gospodarstw agroturystycznych, czerpiących zyski z odwiedzin turystów. Postawienie kilku domków drewnianych to już znacznie większa inwestycja, aniżeli powołanie do życia tylko jednego takiego domku. Skoro za postawienie jednego domku zapłacimy około 50 tysięcy złotych, to cztery tego typu obiekty, postawione na jednej działce będą nas kosztowały 200 tysięcy złotych. Ci, którzy zdecydowali się na tego typu inwestycje, raczej nie narzekają. Słoneczne sezony wakacyjne i urlopowe, a także czas świąt sprzyjają wynajmowaniu tego typu obiektów. Relaks w domu drewnianym, z dala od zgiełku wielkiego miasta, wart jest dla wielu każdej ceny.

Author: futura