Jak rozpoznać oryginalne spodnie Armani?

Jak rozpoznać oryginalne spodnie Armani?

Jak rozpoznać oryginalne spodnie Armani? Markowe ubrania to coś, co poniekąd wyznacza status społeczny i pozwala nam określić status finansowy danej osoby. Wiele osób dąży do ich posiadania, jednak nie wszyscy są w stanie to osiągnąć. Przeszkodą są tu głównie dość wysokie ceny, aby obejść ten problem na rynku często pojawiają się nieuczciwi sprzedawcy, którzy zajmują się dystrybucją podrabianych ubrań.

Jak rozpoznać nieoryginalne spodnie Armaniego i ustrzec się ich niechcianego zakupu? Dowiesz się o tym czytając poniższy artykuł.

Dlaczego ludziom tak bardzo zależy na markowych ubraniach?

Jak rozpoznać oryginalne spodnie Armani?
Jak rozpoznać oryginalne spodnie Armani?

Drogie, markowe ciuchy są nie tylko wyjątkowe i dobre jakościowe, ale także wyznaczają pewien status społeczny. Prestiżowe marki odzwierciedlają status i są poniekąd symbolem osiągniętego sukcesu finansowego – gdyż nie każdy może sobie pozwolić na ich zakup.

Często uważa się, że ubrania stworzone przez renomowanych projektantów są przeznaczone dla ludzi, którym udało się coś w życiu osiągnąć i mogą się tym cieszyć. W markowej odzieży pojawiają się zazwyczaj celebryci, aktorzy, modele i modelki, piosenkarze oraz ludzie biznesu. Nie dziwi zatem fakt, że większość ludzi chciałoby podążać za trendami wyznaczanymi przez sławne osoby i ubierać się podobnie jak oni.

Dużą przeszkodą jest tu jednak wcześniej wspomniana cena, gdyż pensja większości ludzi nie wystarcza na to, aby mogli pozwolić sobie na zrobienie zakupów w sklepach z ekskluzywną odzieżą. To właśnie z myślą o takich osobach rozwija się rynek nielegalnych, podrabianych markowych ubrań.

Co zrobić, aby przypadkowo nie stać się posiadaczem takiej podróbki? Podpowiadamy czemu trzeba przyjrzeć się najbardziej.

Na jakie detale należy zwracać największą uwagę?

Poniżej przedstawione zostało kilka kroków, które mogą być pomocne przy weryfikacji oryginalności spodni Armani.

  • Sprawdzenie metek – na metce głównej powinien znajdować się równy i wyraźny napis, natomiast na dwóch mniejszych metkach znaleźć powinniśmy informacje o rozmiarze i kraju pochodzenia produktu. Ważną informacją jest tutaj fakt, że kiedyś odzież od Armaniego produkowana była jedynie we Włoszech, a obecnie możemy spotkać się z produktami z krajów Europy Wschodniej i Azji. Jeżeli chodzi o sam rozmiar metki, to nie zawsze jest ona takich samych rozmiarów.
  • Metka papierowa – stanowi ona nie tylko metkę, ale i książeczkę zawierającą certyfikat. Faktura papieru odróżnia się, a na ciemnogranatowym tle widnieje srebrny napis „AJ | Armani Jeans”. Ponadto na zewnętrznej stronie powinna znajdować się naklejka z oznaczeniem produktu.
  • Certyfikat – czyli element potwierdzający autentyczność. Składają się na niego: wspomniana powyżej książeczka oraz beżowa okładka. Faktura okładki powinna być tłoczona w tak zwaną “jodełkę” a na jej wierzchniej stronie musi znajdować się napis “Certificato di autenticita”. Podrabiane ubrania często zawierają literówki, które wynikają z nieznajomości języka przez osobę zajmującą się ich wykonaniem. Istotnym elementem jest także to, że napis musi być wypukły.
  • Metka z materiału – ma ona zawszę formę żółtego prostokąta z ciemnym obramowaniem. Kolor obramowania może jednak różnić się w zależności od kolekcji, w starszych ubraniach będzie on granatowy, natomiast w nowszych czarny. Na metce powinien znajdować się wyraźny i starannie wykonany orzeł – logo Armaniego. Bardzo często przy zakupie podrabianych produktów zdarza się, że logo jest przekrzywione lub przedstawia zupełnie inny obrazek, nie związany z marką. Równie ważne jest także sprawdzenie czy na metce widnieje napis “ARMANI J. ®”.
  • Kody produktów na metkach – kod produktu wpisany na metce papierowej powinien zgadzać się z kodem umieszczonym na wszytej metce.

Na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie markowych ubrań?

Jeżeli decydujemy się na zakup produktu z niekoniecznie sprawdzonego źródła, jakim jest oficjalny sklep producenta, to gdy już do nas dotrze warto się mu bliżej przyjrzeć. Szczególną uwagę należy zwrócić na:

  • oryginalne metki, wszywki i zawieszki,
  • oryginalne opakowanie,
  • oraz jakość wykonania np. wystające nitki, nierówny szew, słabej jakości materiał.

Robiąc zakupy na portalach Internetowych trzeba być niezwykle ostrożnym, aby nie stać się przypadkową ofiarą jakiegoś oszusta. Uważać trzeba szczególnie, gdy mamy zamiar kupić takie ubranie na licytacji prowadzonej przez osobę prywatną, która nie ma powiązania z producentem. Ceny podrobionych ubrań są z reguły dużo niższe niż ceny oryginałów.

Najczęstszą metodą, na którą nabierają się klienci, jest wpisanie w opisie, że był to nieudany prezent. Niestety, sprzedaż nawet nieudanego upominku po dużo niższej cenie nie byłaby opłacalna, dlatego trzeba mieć się na baczności i nie ufać takim ofertom. Jeżeli produkt posiada wszystkie wcześniej wspomniane braki, lub ich część, to z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że nie jest on oryginalny.

Należy jednak wiedzieć także, że nie wszystkie wadliwe wyroby muszą być produktami podrabianymi. Czasem na rynek mogą trafić produkty z drobnymi defektami – wówczas faktycznie ich cena będzie sporo niższa.

angielski francuski niemiecki hiszpański

Author: futura