Folia ochronna na telefon – najważniejsze zabezpieczenie twojego smartfona

Folia ochronna na telefon – najważniejsze zabezpieczenie twojego smartfona

Folia ochronna na telefon – najważniejsze zabezpieczenie twojego smartfona – kupiłeś swojego wymarzonego smartfona i wydałeś na niego niebagatelną sumę? Zanim wyjmiesz go z pudełka powinieneś przemyśleć, w jaki sposób zabezpieczyć go przed zniszczeniem. Zadbaj o etui, które zabezpieczy go przed upadkiem oraz o odpowiednią folię ochronną.

Tylko dzięki niej możesz mieć gwarancję, że twój ekran będzie chroniony przed zarysowaniem i stłuczeniem. Zaoszczędzi ci to wiele nerwów i pieniędzy. Jak wybrać odpowiednią folię? Jakie jej rodzaje znajdziemy na rynku?

Folia ochronna na telefon

Folia ochronna na telefon – najważniejsze zabezpieczenie twojego smartfona
Folia ochronna na telefon – najważniejsze zabezpieczenie twojego smartfona

Współczesne smartfony mają coraz większe wyświetlacze, które są dodatkowo wyjątkowo czułe. Nabywając folię na telefon chcemy, żeby spełniała ona swoje funkcje, a jednocześnie nie wpływa na wygląd i czułość ekranu. Dobra folia będzie dawała gwarancję, że nasz smartfon nie tylko nie straci na wyglądzie, ale też że będzie mniej podatny na zarysowania i podczas upadku nie dojdzie do żadnego uszczerbku.

Dobra folia chroniąca telefon daje nam też pewność, że wkładając telefon do kieszeni z kluczami nie ryzykujemy zadrapań i dużego zarysowania ekranu.

Mimo wielu obaw, związanych z zakładaniem folii ochronnych na smartfony (osłabianie panelu dotykowego, zmętnienie obrazu) w praktyce jest to najlepszy sposób na zabezpieczenie telefonu. Folia nie jest droga, możemy więc ją dosyć często zmieniać (w przeciwieństwie do dobrego szkła hartowanego, które – mimo wielu zalet – jest o wiele droższe od najlepszej nawet folii ochronnej).

Nie warto jednak nabywać zbyt tanich folii ze względu na ich grubość i nie elastyczność. Zbyt tanie folie mogą też być źle przycięte i nie chronić całej powierzchni wyświetlacza albo zasłaniać przycisk lub głośnik. Niektóre folie zniekształcają też kolory i ich nasycenie, a także wpływają na mniejszą czułość ekranu.

Lepiej więc postawić na cienkie, nowoczesne tworzywa od dobrego producenta, które będą nam służyć przez wiele miesięcy.

Dobra folia może uratować twój telefonu

Decydując się na zakup folii ze sprawdzonego źródła mamy większą pewność, że będzie ona niemal niewidoczna na ekranie i nie będzie się odklejać. Warto ją zastosować przy telefonie o wygiętym panelu, czyli tak, gdzie większość szkieł hartowanych się nie sprawdzi. Możemy nią zabezpieczyć również tył telefonu aby uchronić go przed zarysowaniem.

Dobra folia ochronna na telefon zabezpieczy go przed następującymi wypadkami:

  1. Upadek z niewielkiej wysokości – folia nie zabezpieczy telefonu przed upadkiem z dużej wysokości, jednak jeśli telefon wypadnie nam z kieszeni to jest duża szansa ochrony ekranu przed pęknięciami i zarysowaniami
  2. Zarysowanie kluczami czy monetami – nosząc smartfona w torbie narażasz go na zarysowania. Folia skutecznie przed tym chroni, pod warunkiem że nie są to bardzo ostre przedmioty
  3. Zabezpieczenie ekranu przed zabrudzeniem i piaskiem – nosisz telefon wszędzie, w tym na plażę? Folia ochronna ochroni ekran przed piaskiem, brudem, małymi drobinkami które mogą nieestetycznie zarysować ekran

Folia poliwęglowa na telefonu

Producenci folii poliwęglanowej przekonują, że jest to najlepsze rozwiązanie chroniące telefon. I faktycznie – wielu klientów zachwala to rozwiązanie. Zazwyczaj produkty chroniące telefon są dostępne w zestawach, więc podczas jednego zakupu możemy nabyć kilka różnorodnych sprzętów.

Folie na telefon różnią się trwałością – niektóre modele są podatne na uszkodzenia i wycieranie się, więc po kilku tygodniach należy je wymienić. Od odpowiedniego producenta otrzymamy nie tylko ochronny materiał, ale też instrukcję, naklejki ułatwiające nałożenie folii oraz łopatkę, która posłuży nam do usunięcia pęcherzyków powietrza.

Jak założyć folię na telefon?

Masz już folię, która ma za zadanie chronić twój telefon? Teraz czas na jej odpowiednie założenie – tylko dzięki odpowiedniemu przygotowaniu ekranu i sprawnemu założeniu folii będziesz mógł cieszyć się dobrym efektem. Osłonę na wyświetlacz założysz sprawnie i szybko stosując się do kilku rad:

– Pierwszym krokiem jest zadbanie o czystość w miejscu nakładania folii ochronnej na telefon. Wykonując czynność w miejscu, które jest pełne kurzu lub robiąc to brudnymi rękoma nie zrobisz tego dobrze.

– Przygotuj telefon, czyszcząc go bardzo dokładnie za pomocą chusteczki z mikrofibry. Pozwoli ci to na usunięcie tłustych plam, które z pewnością wpłyną na odklejanie się założonej folii.

– Po przygotowaniu ekranu odklej pierwszą warstwę od folii ochronnej. Jeśli zaopatrzyłeś się w uniwersalną folię poliwęglanową, to przed nałożeniem dotknij ją do wielkości ekranu. Najlepiej w tym celu pobrać ją ze strony internetowej producenta.

– Przyłóż folię do telefonu, dopasowując linie brzegów do krawędzi ekranu, a następnie naklej ją na ekran smartfona. Dociskaj folię delikatnie ściereczką, aby nie dopuścić do tworzenia się pęcherzyków powietrza i wygładzić nierówności. Jeśli mimo to na ekranie tworzą się bąble powietrza, to jest na to sposób: możesz odkleić kawałek folii, a następnie „wycisnąć” pęcherzyki powietrza.

angielski francuski niemiecki hiszpański

Author: futura